banner-redmi-proQualcomm je známy hlavne vďaka výrobe procesorov Snapdragon, ktoré sa nachádzajú vo väčšine vlajkových lodí výrobcov smartfónov. Okrem toho však spoločnosť vyvíja napríklad aj vývojové kity alebo modemy.

Americká spoločnosť Qualcomm predstavila nový modem Snapdragon X50. Jedná sa o prvý komerčný modem navrhnutý pre budúce generácie smartfónov, ktoré budú disponovať 5G mobilným pripojením. Určený je však aj pre operátorov, ktorým by mal pomôcť pri testovaní ich 5G sietí. Snapdragon X50 operuje vo frekvenčnom pásme 28 GHz, ktoré je používané pre testovanie spoločnosťami Nokia a U.S. Cellular. Nový modem dokáže prenášať dáta teoretickou rýchlosťou až 5 Gb/s. Túto rýchlosť dosahuje pomocou MIMO antén (Multiple-Input Multiple-Output).

Výrobcovia, ktorí do svojich smartfónov osadia Snapdragon X50, budú pripravení na budúcu generáciu mobilných sietí. Modem môže byť tiež skombinovaný so Snapdragon čipsetmi, ktoré už majú integrovaný gigabitový LTE modem. X50-tka pracuje v multi-režime 4G/5G. Snapdragon X50 bude dostupný pre testovacie účely behom druhej polovice budúceho roka. V prvých smartfónoch by sme ho mohli vidieť v prvej polovici 2018.

qualcomm-x50-5g-modem-foto

Výkonný viceprezident spoločnosti Qualcomm, Cristiano Amon, na adresu nového modemu dodal ,,Snapdragon X50 5G modem ohlasuje príchod 5G ako pre operátorov, tak pre výrobcov, ktorí sa dostávajú do fázy testovania. S našou dlhou históriou vedenia LTE a WiFi pripojení sme radi, že môžeme priniesť produkt, ktorý pomôže zohrať kľúčovú rolu k prínosu 5G zariadení a sietí. Toto ukazuje, že o 5G len nerozprávame, ale sa v tejto oblasti skutočne aktívne angažujeme“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP