Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kryptomeny sa v posledných rokoch stali aktívom na obchodovanie pre mnohých náružlivých obchodníkov, ktorí sa snažia vyťažiť najmä z ich cenových výkyvov a celkového „bull“ či „bear“ trendu, podľa ktorého sa trh digitálnych mien práve riadi.

Okrem nich však do kryptomien investuje aj mnoho obyčajných ľudí, ktorí ich berú ako „zábavku“, ale v mnohých prípadoch aj ako reálnu časť svojich úspor. Sporenie v kryptomenách však nie je ničím novým a o tom, koľko by mal začiatočník do kryptomien investovať, sme sa nedávno porozprávali aj s traderom Jakubom Kraľovanským.

Keď si už však ako začiatočník založíš vlastnú kryptopeňaženku, vytvoríš účet na burze a nakúpiš svoje prvé kryptomeny, je často náročné prestať svoje portfólio kryptomien neustále sledovať a pri každom prepade či náraste nepremýšľať nad predajom či dokupom.

V tomto článku sme si pripravili niekoľko jednoduchých rád o tom, čo robiť, keď sa hodnota tvojich kryptomien začne prepadať.

Dvakrát meraj riziko, raz nakúp

Emócie bokom a držať sa vopred stanoveného plánu. Tieto základné pravidlá pre investovanie a obchodovanie s kryptomenami by potvrdil azda každý skúsený obchodník, no keď investuješ krátko a tvoje portfólio sa zrazu prepadne o 20 či 30 %, čo v svete kryptomien nie je ničím výnimočným, ťažko sa pre nováčika dodržiavajú.

Ešte predtým, než kryptomeny nakúpiš, je preto dôležité premyslieť si úroveň rizika, do ktorého si ochotný vstúpiť.

Ak s kryptomenami aktívne obchoduješ, základom je sa najskôr čo najviac vzdelávať a naučiť sa napríklad pri analýze používať Risk/Reward Ratio (RRR), teda pomer rizika a možného zisku, a vstupovať do obchodov len vtedy, ak je tvoj možný zisk minimálne taký istý ako zisk.

V prípade, že plánuješ svoje kryptomeny „hodlovať“, teda držať dlhodobo, vždy najskôr zváž všetky aspekty kryptomeny alebo projektu, do ktorého sa hodláš investovať, a to najmä s ohľadom na riziko.

NEPREHLIADNI
Neboj sa prepadov a vyhýbaj sa davu. Toto je 5 tipov, ako zodpovedne obchodovať s kryptomenami

Veríš v kryptomenu natoľko, že pokiaľ by sa jej hodnota prepadla o 50 či 70 %, mohol by si ďalej pokojne spávať? Ak áno, pokojne do nej podľa vlastného uváženia investuj, samozrejme s ohľadom na dodržanie bezpečnosti pri nakupovaní kryptomien či diverzifikácie portfólia, ktorým sme sa venovali aj v tomto článku.

Nezabúdaj na hlavnú vlastnosť trhu
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú