V dnešnej modernej dobe existujú desiatky ba až stovky rozličných druhov povolaní, no nie každé z nich je rovnako výhodné. Niekto celý život túži stať sa profesionálnym športovcom a zarábať milióny eur ročne. Kto však chce kariéru so skvelým finančným ohodnotením a pomáhať zmeniť svet, tak povolanie softvérového inžiniera je preňho ako stvorené. 

Mnoho ľudí túži v živote niečo dosiahnuť, získať dobre platenú prácu a úspešnú kariéru, no každý na to ide inak. Niekto od malička túži po povolaní profesionálneho športovca, no v tomto prípade je len malá šanca, že sa tieto sny splnia. Stabilnejším a omnoho reálnejším povolaním je práca softvérového inžiniera, ktorá v modernej dobe plnej technológií získava čoraz väčší potenciál. Navyše, platové podmienky sú v tomto povolaní viac ako štandardné. Aj z takéhoto pracovníka sa tak môže stať boháč. Výskum na túto tému uskutočnil aj portál Paysa.

Skvelý job s vysokým platom

Hráči v prestížnych ligách ako NFL či NBA sú počas svojho života „na výslní“ zhruba 3,5 až takmer 5 rokov, pričom ich zárobky za kariéru za pohybujú od 2,5 milióna eur až po viac ako 11 miliónov. Ročne tak dokážu zarobiť zhruba aj 2 milióny eur. To však závisí od ich schopností a popularity konkrétneho hráča.

zdroj fotografie: Paysa

Nenechaj si ujsť
Programátori si potajomky uľahčujú robotu a reálne pracujú iba niekoľko hodín týždenne. Ako je to možné?

Povolanie softvérového inžiniera je však naopak úplne iná „liga“. Nielenže je pre mnohých oveľa reálnejšie získať v tomto odbore slušnú kariéru, ale zároveň môžu mať aj nadštandardné finančné ohodnotenie. Dĺžka kariéry priemerného softvérového inžiniera môže trvať pokojne aj 40 rokov. Za ten čas si dokáže zarobiť viac ako 4 milióny eur, pričom ročný príjem je nad úrovňou 100 000 €. Možno to neznie tak lákavo ako práca profesionálneho hráča či atléta, no ide o mnoho reálnejšie povolanie s veľkým potenciálom.

Uplatnenie študentov hovorí za všetko

Školy zamerané na výučbu tohto zamerania zoberú až 63 % prihlásených účastníkov. Štúdium úspešne ukončí 60 % z nich a 97 % študentov si vo svojom odbore nájde stabilné pracovné miesto. S rastúcim množstvom zariadení toho najrôznejšieho druhu budú softvéroví inžinieri čoraz žiadanejší.

zdroj fotografie: Pixabay

Tento kurz len za 10 € ti pomôže stať sa programátorom

Ich náplňou práce je spájanie znalostí z matematiky, inžinierstva, ale aj navrhovanie, testovanie a vývoj systémov, ktoré sú súčasťou nových technológií. Navyše v sebe toto povolanie nesie isté poslanie meniť svet k lepšiemu, pričom je poriadne slušná aj finančná odmena. Oproti profesionálnym športovým hráčom síce nemusia byť výnosy tak ohromné, no toto povolanie je omnoho reálnejšou šancou pre všetkých, ktorí chcú v živote niečo dokázať. Ak teda aj ty túžiš po sľubnej kariére plnej vysokých zárobkov, tak by si prácu softvérového inžiniera mohol aspoň zvážiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP