Externé batérie zažili nepochybne najväčší rozmach vďaka príchodu smartfónov. Tie totižto dlho na jedno nabitie nevydržia a pri aktívnom využívaní alebo cestovaní na miesta bez elektrickej siete sú práve powerbanky jedinou vhodnou záchranou. Pravdou však je, že nám tieto zariadenia dokážu pomôcť nanajvýš na pár dní.

Približne po dvoch nabíjacích cykloch totiž priemerná powerbanka stratí svoju energiu a následne tak, chtiac nechtiac, zanechá elektroniku od nej závislú na pospas osudu. Spoločnosť Orico však prišla s dlhodobejším riešením, ktoré je inšpirované práve ľahko prenosnými externými batériami. Ide v podstate o dve nové klasické powerbanky, ktoré sú však väčšie, než si zvyknutý. Omnoho väčšie. Hoci nám samotný výrobca neodhalil ich presné rozmery, z priložených snímok môžeš jednoducho vyčítať, o akej veľkosti tu je reč. Takáto veľkosť však, našťastie, má aj svoje opodstatnenie. Kapacita lacnejšej verzie externej batérie s názvom Orico Moups totižto dosahuje 50 000 mAh, zatiaľ čo tej drahšej úctyhodných 100 000 mAh.


zdroj fotografie: Orico

Obe verzie obsahujú štvoricu klasických USB konektorov, ktoré môžu byť naraz použité pri napájaní štyroch rôznych gadgetov. Aby však napájanie týchto gadgetov netrvalo pridlho, obe tiež podporujú technológiu Quick Charge 3.0 s maximálnym výstupom 18 W. V útrobách powerbaniek sa skrývajú batérie vyrábané spoločnosťami Samsung, Panasonic a LG. Tieto šikovné zariadenia sú okrem iného vybavené aj LED svetlami, ktoré v prípade potreby dokážu osvetliť ich najbližšie okolie. Aby toho nebolo málo, okrem spomínaných USB konektorov ponúkajú ešte univerzálnu zásuvku o napätí 220 V.


zdroj fotografie: Orico

Vďaka tejto zásuvke tak powerbanka Orico Moups dokáže aspoň na istý čas nahradiť aj elektrické generátory. Stále však zdieľa problém so svojimi menšími súrodencami a ak jej jedného dňa dôjde šťava, bude ju potrebné opäť dobiť. Jej dobitie však môžeš vyriešiť aj v prírode, nakoľko spoločnosť Orico k svojej powerbanke dodáva aj solárnu rýchlonabíjačku s výkonom až 36 W, ktorá je určená práve pre tieto powerbanky. Ich najväčším kameňom úrazu tak môže byť zložité prenášanie v spojení s väčšími rozmermi a hmotnosťou.


zdroj fotografie: Orico

Ak ťa zaujíma, koľkokrát si s týmito masívnymi powerbankami dobiješ tvoj smartfón, vedz, že by si vďaka nim prežil niekoľko týždňov. 50-tisícová powerbanka dobije iPhone 13-krát, pričom jej dvakrát väčší súrodenec až 26-krát! 13-palcový notebook menšia z nich dokáže napájať nepretržite po dobu 8 hodín, 100 000 mAh verzia zasa až 15 hodín. Základná 50 000 mAh verzia sa začne v Číne predávať za 1299 juanov, čo je 172 €. Verzia s dvojnásobnou kapacitou bude ďalej stáť 265 € a spomínanú solárnu nabíjačku si bude možné zakúpiť za 66 €. Oficiálna dostupnosť týchto monštier mimo Čínu zatiaľ oznámená nebola.


zdroj fotografie: Orico

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP