Konkurenčné súboje prebiehajú aj vo sfére mobilných operátorov, ktorí sa svojim, ale aj novým zákazníkom snažia prinášať vždy lákavé ponuky. Orange aktuálne reaguje na zníženú cenu paušálu s neobmedzenými volaniami od O2. Službu s podobnými výhodami ponúkala doteraz len novým zákazníkom, no onedlho sa k nej budú môcť dostať aj tí stáli. 

Neobmedzený paušál operátora Orange s viazanosťou na 2 roky a len za 15 € mesačne znie ako naozaj slušná ponuka. Tento program Go 30 Europe mohli doteraz získať noví klienti, ktorí prestupovali od konkurencie. V službe sú zahrnuté neobmedzené volania do všetkých sietí a 2 GB dát na Slovensku, ale aj v Európe. Majiteľ tohto programu môže ešte využiť dodatočných 500 minút na volania do USA či Kanady. Nekonečné SMS správy sú však za príplatok 2 € mesačne a po vyčerpaní dát si zákazník za ďalší 1 GB zaplatí 3 €.

Orange odpovedal

Presne s touto ponukou sa noví klienti mohli stretnúť na infolinke Orange a stačilo iba, aby o ňu požiadali. Operátor na ich žiadosť zvyčajne reagoval už do niekoľkých dní. Konkurenčné boje ale neutíchajú. O2 sa pred časom rozhodlo zlacniť svoj Strieborný paušál z 30 € na 20 € mesačne. V ňom sú stále zahrnuté neobmedzené volania a SMS správy. Pri kúpe nového telefónu k tomuto programu zákazník získa 500 MB dát a bez neho sa tento balíček zdvojnásobí.

Nenechaj si ujsť
Rozhodnutie Telekomu zasiahne všetkých majiteľov Easy kariet. Operátor im zruší dátové balíky, no na oplátku pripraví niečo nové

Orange sa teda na tento ťah rozhodol odpovedať a svoj program Go 30 Europe teraz ponúkne aj aktuálnym zákazníkom. Podmienkou je však zmluva s operátorom, ktorá sa nevzťahuje na jeho FunFón, Domácu či Firemnú linku. Ak by žiadateľ chcel tento program získať, v tom čase musí obrat na jeho karte činiť 9,60 € až maximálne 14,40 € s DPH. Do tejto sumy sa počítajú všetky dodatočné poplatky za služby, mimo platieb za SMS správy. Pri žiadosti o program Go 30 Europe je taktiež vylúčené, aby zákazník meškal so splácaním faktúr za doterajšie služby.

Ak sú tieto podmienky splnené, Orange mu ponúkne aj dotáciu na nový smartfón vo výške 60 €. Zvyšok ceny môže splácať spolu s paušálom. Pokiaľ si zákazník z ponuky vyberie nové zariadenie, viazanosť zmluvy potrvá 24 mesiacov, no bez neho sa skráti len na 15 mesiacov. Zatiaľ nie je isté, či sa k tomuto programu dostane každý aktuálny zákazník, alebo iba ten, ktorému Orange službu ponúkne.

Nenechaj si ujsť
Rozhodnutie Telekomu zasiahne všetkých majiteľov Easy kariet. Operátor im zruší dátové balíky, no na oplátku pripraví niečo nové

Po zmene paušálu Go 30 Europe za iný sa k nemu už klient nebude môcť vrátiť a v ponuke nemôže uplatniť ani bonus za prenos čísla. Ktorý z týchto dvoch konkurenčných programov vyhovuje tebe? Stavil by si na Strieborný paušál za 20 € mesačne alebo program Go 30 Europe za 15 € na mesiac?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú