Konkurenčné súboje prebiehajú aj vo sfére mobilných operátorov, ktorí sa svojim, ale aj novým zákazníkom snažia prinášať vždy lákavé ponuky. Orange aktuálne reaguje na zníženú cenu paušálu s neobmedzenými volaniami od O2. Službu s podobnými výhodami ponúkala doteraz len novým zákazníkom, no onedlho sa k nej budú môcť dostať aj tí stáli. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Neobmedzený paušál operátora Orange s viazanosťou na 2 roky a len za 15 € mesačne znie ako naozaj slušná ponuka. Tento program Go 30 Europe mohli doteraz získať noví klienti, ktorí prestupovali od konkurencie. V službe sú zahrnuté neobmedzené volania do všetkých sietí a 2 GB dát na Slovensku, ale aj v Európe. Majiteľ tohto programu môže ešte využiť dodatočných 500 minút na volania do USA či Kanady. Nekonečné SMS správy sú však za príplatok 2 € mesačne a po vyčerpaní dát si zákazník za ďalší 1 GB zaplatí 3 €.

Orange odpovedal

Presne s touto ponukou sa noví klienti mohli stretnúť na infolinke Orange a stačilo iba, aby o ňu požiadali. Operátor na ich žiadosť zvyčajne reagoval už do niekoľkých dní. Konkurenčné boje ale neutíchajú. O2 sa pred časom rozhodlo zlacniť svoj Strieborný paušál z 30 € na 20 € mesačne. V ňom sú stále zahrnuté neobmedzené volania a SMS správy. Pri kúpe nového telefónu k tomuto programu zákazník získa 500 MB dát a bez neho sa tento balíček zdvojnásobí.

Nenechaj si ujsť
Rozhodnutie Telekomu zasiahne všetkých majiteľov Easy kariet. Operátor im zruší dátové balíky, no na oplátku pripraví niečo nové

Orange sa teda na tento ťah rozhodol odpovedať a svoj program Go 30 Europe teraz ponúkne aj aktuálnym zákazníkom. Podmienkou je však zmluva s operátorom, ktorá sa nevzťahuje na jeho FunFón, Domácu či Firemnú linku. Ak by žiadateľ chcel tento program získať, v tom čase musí obrat na jeho karte činiť 9,60 € až maximálne 14,40 € s DPH. Do tejto sumy sa počítajú všetky dodatočné poplatky za služby, mimo platieb za SMS správy. Pri žiadosti o program Go 30 Europe je taktiež vylúčené, aby zákazník meškal so splácaním faktúr za doterajšie služby.

Ak sú tieto podmienky splnené, Orange mu ponúkne aj dotáciu na nový smartfón vo výške 60 €. Zvyšok ceny môže splácať spolu s paušálom. Pokiaľ si zákazník z ponuky vyberie nové zariadenie, viazanosť zmluvy potrvá 24 mesiacov, no bez neho sa skráti len na 15 mesiacov. Zatiaľ nie je isté, či sa k tomuto programu dostane každý aktuálny zákazník, alebo iba ten, ktorému Orange službu ponúkne.

Nenechaj si ujsť
Rozhodnutie Telekomu zasiahne všetkých majiteľov Easy kariet. Operátor im zruší dátové balíky, no na oplátku pripraví niečo nové

Po zmene paušálu Go 30 Europe za iný sa k nemu už klient nebude môcť vrátiť a v ponuke nemôže uplatniť ani bonus za prenos čísla. Ktorý z týchto dvoch konkurenčných programov vyhovuje tebe? Stavil by si na Strieborný paušál za 20 € mesačne alebo program Go 30 Europe za 15 € na mesiac?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
16%
Páči sa mi to
8%
Chcem to
16%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
52%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • lukino86

  ani jeden siceet mam o2 ale využíva 1€ data od 4 a volania s väčšinou cez net na co míňať nejaky pausal to je uz zastaralé samozrejme nie keď si potrebujem normálne zavolať tak zavolam z kreditu

 • Pepo

  Vážená redakcia. Strieborný paušál od O2 vždy stál 20€. Nie je to teda tak, že zlacnel z 30€ na 20€. Len k tomuto paušálu pribudli nekonečné hovory, cena však vždy bola 20€.

 • Frant

  Jednoznacne vyhodnejsi pausal O2, bez viazanosti. A da sa na infolinke vykecat este lepsia ponuka na iny program.

 • Mario Kovačič

  Dnes som sa pokusal v pomaranci obhajit svoj nekonecny pausal+6GB dat za 28€ Ze vraj nie som staly klient a preto mi ziaden operator nemoze doverovat a taku cenu uz nedostanem. Hmm neviem kde sa stala chyba ale ja som zakaznik a ja by som mal doverovat operatorovy a nie naopak a este im za to platit. Do O2 zatial nemozem ist pretoze mam zatial fon co ma zle chyta signa a O2a stale slaby signal hlavne na internet. 2GB dat je ubohost a dnes clovek aj na FB potrebuje aspom 3. A co este dake vydeo na YT.

 • stano

  Akosi nevidím žiadnu takúto možnosť zo strany orange … odkiaľ ste na to vôbec došli ?

 • cretino

  zase milion neprehladnych podmienok, toto nech si nechaju.. taky typicky Orange