Hoci je ponuka smartfónov skutočne bohatá a dokáže si z nej vybrať takmer každý, vždy sa nájde priestor pre mladých ambicióznych výrobcov, ktorí sa snažia preraziť s niečím netradičným. Presne taká je aj spoločnosť Zoji, ktorá vo svojom portfóliu skrýva poriadne odolné zariadenia so zaujímavou výbavou a ešte zaujímavejšou cenou.

Zoji Z6

Cena: 55 €

zdroj fotografie: Zoji

Tento smartfón už na prvý pohľad dáva všetkým najavo, že to so zvýšenou odolnosťou myslí skutočne vážne a nejedná sa tak o žiadny marketingový ťah. Agresívny a robustný dizajn pôsobí celistvo a perfektne zapadá do zariadenia tohto typu. Po konštrukčnej stránke sa dostalo na hliníkový rám a pogumovaný plast, ktorý zabezpečuje vysokú odolnosť voči pádom či nárazom. Predná strana tohto prístroja nesie 4,7-palcový HD displej, nad ktorým je umiestnená 2 MPx selfie kamera. Priestor pod zobrazovacím panelom je zas vyplnený trojicou senzorových tlačidiel, ktoré slúžia na rýchlu orientáciu v systéme Android 6.0 Marshmallow.

zdroj fotografie: Zoji

Kúpiť Zoji Z6 za 55 €

Na zadnej strane nájdeš hlavný 5 MPx fotoaparát spolu s prisvetlovacím LED svetlom a skenerom odtlačkov prstov. V útrobách modelu Zoji Z6 sa skrýva 4 jadrový procesor MT6580, ktorý spolupracuje s operačnou pamäťou RAM na úrovni 1 GB. Interné úložisko je schopné poňať 8 GB dát, pričom ho tiež možno rozšíriť o ďalších 64 GB cez pamäťovú microSD kartu vďaka hybridnej DualSIM funkcionalite. Dostalo sa aj na slušnú 3000 mAH batériu či certifikáciu IP68, ktorá zabezpečuje odolnosť voči vode a prachu. Takto vybavený smartfón so zvýšenou odolnosťou si môžeš zakúpiť už za 55 €, avšak pre istotu buď pripravený aj na dodatočnú platbu 11 € za DPH.

Zoji Z7

Cena: 63 €

zdroj fotografie: Zoji

Ak ale zháňaš niečo výkonnejšie, no stále je pre teba dôležitá zvýšená odolnosť, mal by si sa poohliadnuť po lepšie vybavenej verzii s názvom Zoji Z7. Tá sa môže pochváliť o niečo podarenejším dizajnom, pričom tiež ponúka vyrobenú z hliníka a odolného pogumovaného plastu. Prednú stranu tentoraz zdobí väčší 5-palcový zobrazovací panel s rovnakým HD rozlíšením, ktoré je vzhľadom na uhlopriečku plne postačujúce. Oba fotoaparáty sa dostali značného upgradu, pričom ten predný dokáže vytvárať fotografie s rozlíšením 5 MPx, zatiaľ čo ten zadný s rozlíšením 13 MPx. Pod týmto hlavným fotografickým snímačom sa nachádza skener odtlačkov prstov.

zdroj fotografie: Zoji

Kúpiť Zoji Z7 za 63 €

Zadná strana tiež ponúka dvojtónový LED blesk, hlasný reproduktor a logo výrobcu. Ten implementoval do útrob Z7-čky 4-jadrový procesor MT6737 od spoločnosti MediaTek, ktorému dopomáhajú 2 GB pamäte RAM. Interné úložisko je až dvojnásobne väčšie oproti tomu vo vyššie uvedenom zariadení, takže ponúka 16 GB. Opäť ho možno pohodlne rozšíriť vďaka hybridnej DualSIM funkcionalite o ďalších 64 GB. Tento vybavenejší model tiež ponúka 3000 mAh batériu, pričom výrobca tentoraz myslel aj na „naše“ LTE pásma. Zoji Z7 pritom stojí len 63 €, no s jeho kúpou sa rozhodne poponáhľaj, nakoľko sa zásoby rýchlo míňajú. V prípade záujmu si tiež priprav 13 € na platbu DPH.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú