Microsoft nie je iba spoločnosťou zaoberajúcou sa vývojom softvéru, ale zákazníkom ponúka aj svoje vlastné zariadenia. Portfólio tohto giganta sa dnešným dňom rozrástlo o ďalší model z rodiny tabletov Surface. Miesto klasického číselného označenia ale nesie nový hybridný tablet prívlastok „Pro“.

Spoločnosť z Redmondu si predstavenie nechávala na tú správnu chvíľu, ktorá nastala len nedávno v Šanghaji. V porovnaní s predchodcom však táto novinka neprichádza s významnými vylepšeniami, no dostalo sa aj na viditeľnejšie inovácie, ktoré používateľ pocíti najmä pri dlhej práci. Hrubú výpočtovú Silu dodáva 7. generácia výkonného procesora Intel Core i7 a Microsoft výrazne zapracoval aj na dlhšej výdrži batérie. Vďaka tomu vydrží prehrávať filmy či videá až 13,5 hodín.

Microsoft Surface Pro
zdroj fotografie: Microsoft

Akumulátor však nie je jedinou inováciou. Vylepšená bola aj konektivita, v ktorej je teraz dostupná podpora všetkých frekvenčných pásiem LTE sietí. Pre pohodlnú prácu, či už v grafických programoch, alebo pri písaní skvelo poslúži zbrusu nové pero Surface Pen. Microsoft pri návrhu myslel aj na kvalitu pántov, ktoré sú teraz spracované ešte dokonalejšie a k tabletu plánuje predávať aj príslušenstvo rôzneho druhu. To však bude možné zakúpiť iba samostatne.

Microsoft Surface Pro
zdroj fotografie: Microsoft

Nenechaj si ujsť
Windows 10 bude vyzerať fantasticky. Vďaka novému Fluent Design

K dispozícii bude napríklad spomínané pero Surface Pen, špeciálny nástroj Surface Dial alebo aj kryt. Spolu s touto novinkou predstavil gigant aj klávesnice Alcantra, ktoré však budú dostupné až po uvedení tabletu do predaja. Jeho hlavným lákadlom je špičkový 13,5″ displej PixelSense s QHD rozlíšením. Surface Pro bude rozhodne vyhovovať aj milovníkom hudby, ktorí si svoje obľúbené skladby vychutnajú s reproduktormi Omnisonic.

Microsoft Surface Prozdroj fotografie: Microsoft

Ešte vyššiu kvalitu reprodukcie zabezpečuje podpora Dolby Audio Premium. Pre dostatok miesta na osobné či pracovné súbory umiestnil Microsoft do novinky veľkú internú pamäť. Jej veľkosť ale bude závisieť od kapacity operačnej pamäte RAM. K dispozícií budú 3 varianty so 4, 8, 16 GB RAM pamäťou, pričom veľkosť vnútorného úložiska dosahuje kapacitu 128, 256 a 512 GB. Celková hmotnosť je pritom len 1,25 kg.

Microsoft Surface Pro
zdroj fotografie: Microsoft

Ide tak o najľahší hybridný tablet z rodiny Surface, aký kedy Microsoft vyrobil. Táto novinka bude už čoskoro dostupná na mnohých trhoch v Ázií, Amerike, ale aj Európe. O dostupnosti u nás na Slovensku zatiaľ nie sú známe bližšie informácie, no pre nedočkavcov Microsoft spustil na svojej oficiálnej stránke možnosť predobjednávky. V nej budúci majiteľ za tento skvelý tablet zaplatí približne 712 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú