Nielen Galaxy S8 od Samsung, ale aj Xiaomi Mi6 je jeden z najočakávanejších smarfónov tohto roka. Čínska vlajková loď by mala prísť len niekoľko dní po tej juhokórejskej, čo znamená tvrdý súboj medzi týmito dvomi gigantami. 

Kým o juhokórejskom Galaxy S8 vieme už takmer každý detail ešte pred oficiálnym debutom, o Xiaomi Mi6 sa zatiaľ vedú len siahodlhé úniky, ktoré vyvracajú tie predchádzajúce. Najnovšie informácie však vyzerajú veľmi vierohodne a reálne. Okrem detailnejších špecifikácií sa k nám dostali aj nie veľmi kvalitné fotografie zadnej strany Mi6-ky spolu s neoficiálnym pútačom. Ten takisto zobrazuje zadnú stranu, na ktorej si môžeme všimnúť duálny fotoaparát spolu s LED bleskom, ktorý sa nachádza po jeho ľavici.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Mydrivers

Použitie duálneho fotoaparátu v Xiaomi Mi6 naznačujú aj fotografie ochranného krytu, ktoré sú vraj určené priamo pre tento smartfón. Nie je žiadnou neznámou, že čínske spoločnosti tretej strany, ktoré vyrábajú lacné kryty pre smartfóny, sa k známym prichádzajúcim smartfónom dostanú v predstihu. Je teda veľmi pravdepodobné, že Mi6-ka bude mať presne takýto tvar fotoaparátu a celkovej zadnej strany. Taktiež sa zdá, že Xiaomi opäť zvolí sklo ako materiál zadnej strany.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Mydrivers

Na prednej strane sa má v prípade klasickej verzie usadiť 5,15″ FullHD displej s OLED panelom. Čoraz častejšie sa však spomína aj väčšia verzia Xiaomi Mi6 Plus, ktorá by mohla disponovať displejom s uhlopriečkou 5,7″, pričom ostatné parametre majú byť zhodné s displejom v Mi6. Obe verzie má poháňať Snapdragon 835 procesor, ktorého použitie v nedávnom Weibo príspevku naznačila aj samotná spoločnosť. Mi6-ka by tak nakoniec naozaj mohla prísť s týmto špičkovým čipsetom.

Referenčný smartfón so Snapdragonom 835 v AnTuTu

zdroj fotografie: Dglte

Ako už býva zvykom, aj Xiaomi Mi6 bude dostupné v niekoľkých pamäťových verziách. Konkrétne by sa malo jednať o verziu so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou, zatiaľ čo pre najnáročnejších bude dostupná verzia so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Spolu s novým procesorom prichádza aj nová, omnoho výkonnejšia grafika Adreno 540.

Duálny fotoaparát v Xiaomi Mi5S Plus

zdroj fotografie: Xiaomi

Mnohí skúsenejší používatelia nám určite dajú za pravdu, že najväčšou slabinou smartfónov od Xiaomi je práve fotoaparát. S príchodom Mi6-ky by si však Xiaomi mohlo svoju „fotografickú reputáciu“ napraviť. Duálny fotoaparát na zadnej strane má podľa informácií využívať najnovšie 19 MPx snímače od Sony, IMX400. Tie boli prvýkrát použité v nadupanej Xperii XZ Premium. Očakáva sa aj použitie optickej stabilizácie obrazu, ktorá je už vo vlajkových lodiach nevyhnutnosťou.

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za 219 €

Predstavenie najnovšej vlajkovej lode čínskeho technologického giganta by malo prebehnúť už 11. apríla, no spoločnosť zatiaľ nič oficiálne nepotvrdila. Informácie o Mi6-ke sú držané v relatívne dobrej tajnosti a tak len čas ukáže, čím nás Xiaomi nakoniec prekvapí.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny