Nedávno potešila slovenských používateľov Netflixu správa o sprístupnení českej lokalizácie. V tejto súvislosti je teraz známa ďalšia novinka. Netflix prijal veľké množstvo nových prekladateľov do češtiny.

Spoločnosť mala posilniť svoj prekladateľský tím o 30 nových ľudí, ktorí sa budú starať o českú lokalizáciu. Netflix teda očividne chce zlepšiť množstvo obsahu v tomto jazyku, čo bude vyhovovať aj Slovákom. Spoločnosť totiž nedávno sprístupnila túto lokalizáciu aj na našom území. Správu o nových prekladateľoch zverejnila česko-slovenská fanúšikovská stránka Netflixu na Facebooku.

Čo to znamená?

Podľa správcov danej fanúšikovskej stránky, Netflix už prekladateľov má a ukončil náborový proces.  Krok s prijatím nových ľudí jasne smeruje k tomu, že služba chce pre český jazyk sprístupniť plnú lokalizáciu. Neznamená to však preklad kompletného obsahu.

Štandardne, podľa príkladu z iných krajín, znamená plná lokalizácia na Netflixe približne 1,5 až 1,7 tisíc preložených titulov, ku ktorým sa pridávajú ďalšie možnosti. Ide o dostupnú technickú podporu, lokalizovanie popisov, plagátov a tiež kompletný preklad používateľského rozhrania na všetkých platformách. Ako dátum, kedy by sa to mohlo stihnúť, odhadujú ľudia stojaci za komunitnou stránkou na koniec prebiehajúceho roka.

Netflix má aktuálne vyše 140 miliónov používateľov s vyše 2000 filmami a 1000 seriálmi, screenshot/Netflix

Podobnú podporu majú doteraz veľké západné krajiny ako Nemecko či Taliansko, no v priebehu rokov 2016 a 2017 Netflix oznámil a doteraz udržiava podporu pre niekoľko menších trhov. Veľmi dôležité je Poľsko, kde sa stihlo preložiť viac ako 1500 titulov len za približne 4 až 6 mesiacov. Nasledovalo Turecko a potom aj Rumunsko a Izrael. Zatiaľ posledný región s kompletnou lokalizáciou je Grécko.

V roku 2018 sa Netflix v tomto ohľade veľmi nepohol, ale najnovšie kroky v oblasti českej lokalizácie dokazujú opätovný posun. Mimoriadne sa služba sústredí aj na preklad pôvodných titulov z vlastnej produkcie Netflix Original. Súčasné dianie a nedávny krok so sprístupnením českého obsahu na našom území, však zároveň jasne dokazujú, že rozšírenia podpory slovenskej lokalizácie sa nadlho určite nedočkáme. Doteraz nájdu používatelia na platforme len 25 častí videoobsahu so slovenskými titulkami, posledné pritom pribudli ešte v septembri 2017.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom