Ak sleduješ náš Instagram, možno si už postrehol, že uplynulý týždeň dvaja členovia FonTechu strávili v Číne. Konkrétne ja a Dávid. Vybrali sme sa na pracovno-spoznávací výlet, pri ktorom sme si ako jedni z mála Slovákov nemohli nechať ujsť prehliadku najväčšieho kamenného Xiaomi obchodu na svete.

Spoločnosť Xiaomi patrí medzi najrýchlejšie rastúce spoločnosti vo svete. Svedčí o tom aj fakt, že len za minulý rok na svojom domovskom trhu otvorila viac ako 200 kamenných predajní, ktoré však postupne pribúdajú aj v Európe. Práve v domovskej Číne Xiaomi nedávno otvorilo svoj vôbec najväčší kamenný obchod doposiaľ, v ktorom nájdeme takmer všetky produkty z ekosystému spoločnosti (a úplne všetky si ich tam môžeš aj vyskúšať). Nachádza sa v meste Šen-čen, konkrétne v oblasti nazývanej Hi-Tech Park. Už z názvu vyplýva, že táto oblasť má čo-to dočinenia s technológiami, a tak aj je. Okrem nádhernej kamennej Xiaomi predajne tu nájdeme napríklad aj hlavné sídlo spoločnosti TCL či ZTE.

Prostredie v tejto oblasti je naozaj neuveriteľne nádherné. Keďže nám počas návštevy počasie prialo, mali sme možnosť si ho pozrieť v plnej kráse a po uliciach sme chodili s otvorenými ústami. Moderné budovy obklopené množstvom kvitnúcich stromov a zelene znie ako z rozprávky. Po vystúpení z metra stačilo pár odbočiek a boli sme na mieste. Najväčší Mi Home obchod nie je len najväčším, ale aj najkrajším. Celý exteriér je tvorený priehľadným sklom, na ktorom sa vo vrchnej časti vyníma veľké oranžové logo spoločnosti.

Ešte pred vstupom dovnútra sme museli pár minút čakať v rade, nakoľko počet osôb vo vnútri je regulovaný pre zachovanie čo najväčšieho poriadku. Naše čakanie sprevádzali malé čínske deti, ktoré sa po chodníku pred predajňou premávali na elektrických Xiaomi kolobežkách a Ninebotoch. Netrvalo dlho a boli sme dnu. Interiér predajne sa nesie vo veľmi jednoduchom a modernom štýle.

Masívne stoly pri vchode elegantne prezentujú smartfóny, medzi ktorými nájdeš najnovšie kúsky z Redmi série, nádherné modré Mi6 či Mi Note 3, ale aj exkluzívna biela, celo-keramická verzia Xiaomi Mi MIX 2. Nechýbajú ani všetky modely Xiaomi notebookov, stolné lampy, vysávače, čističe vzduchu, power banky, slúchadlá, kamery, routre, zubné kefky, uteráky, okuliare, cestovné kufre a všetky ďalšie gadgety z portfólia výrobcu. Azda najviac ma zaujali smart TV, ktoré majú jednu spoločnú stenu. Spoločnosť im robí aj domáca audio sústava Mi Soundbar s 5 reproduktormi a jedným subwooferom, ktorá celú našu návštevu spríjemňovala kvalitnou hudbou (našťastie nie čínskou). Stena so smart TV zaujme aj rozloženými časťami spomínaného Mi Soundbaru, ktoré sú elegantne upevnené v hornej časti.

To bolo prvé poschodie. Najväčší kamenný Xiaomi obchod na svete má totižto aj druhé poschodie, kde sa nachádzajú zariadenia do domácnosti. Hneď na začiatku je vidieť elektrický Xiaomi bicykel spolu so smart gitarami Populele. Ďalšie časti druhého poschodia sú venované kuchyni a nájdeme tu napríklad smart indukčný varič, kávovar, variče ryže, príbory, kanvice, mixéry či čističe vody. Nechýba ani posteľ, kreslo, zubné kefky, lampy aj dron. Druhé poschodie skrýva aj menší kútik s gaučom (samozrejme od Xiaomi), kde si môžeš vyskúšať kvality laserového Xiaomi projektora.

Čerešničkou na torte sú najnižšie ceny, za ktoré takisto nakupuješ v tejto kamennej predajni. Niekoľko menších gadgetov sme si domov odniesli aj my, no to najväčšie, čo sme si z návštevy tejto predajne odniesli, je super zážitok. Ak sa niekedy dostaneš do Šen-čenu, rozhodne nevynechaj návštevu najväčšej Xiaomi predajne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom