Určite si spomínaš na útočníkov, ktorým sa podarilo z mnohých stránok odcudziť rôzne osobné údaje používateľov. Pokiaľ aj teba tieto udalosti zneistili pri používaní internetu, tak teraz máš možnosť vytratiť sa z tejto siete len pomocou jedinej stránky. 

Za týmto projektom stoja švédski vývojári Wille Dahlbo a Linus Unnebäck, ktorým sa podarilo vytvoriť špeciálnu stránku na odstránenie všetkých osobných údajov a celkovej histórie používateľa z internetu. Na tejto jedinečnej stránke môžeš vidieť všetky weby, kde si sa doteraz prihlasoval alebo kde máš vytvorený účet. Pri odstraňovaní tvojej histórie ťa stránka požiada o e-mail, aby tak dokázala odhaliť úplne všetky weby či blogy, ktoré si navštevoval.

Ako na to?


zdroj fotografie: Pixabay

Vývojári ale berú bezpečnosť používateľov vážne, a preto program beží iba v konkrétnom počítači a nie na vzdialenom serveri. Stránka využíva bezpečnostný protokol od Google, čiže sa nemusíš báť, že ide o vylákanie tvojich osobných údajov. Pre odstránenie histórie musíš zadať svoj Gmail či adresu služby Outlook, ktoré si používal pri online aktivitách. Ak máš ale na účtoch zaregistrovaný iný email, žiaľ, v tomto prípade musíš účty odstraňovať ručne.

zdroj fotografie: Screenshot/Deseat.me

Taktiež sa môže stať, že sa nepodarí načítať všetku online aktivitu a všetky účty. To však platí výlučne iba pre malé weby. V dobe, keď pomerne často počúvame správy o odcudzení hesiel a citlivých údajov, príde stránka Deseat.me rozhodne vhod. Pomôže ti nielen cítiť sa bezpečnejšie, ale zároveň z internetu spoľahlivo odstrániť naozaj väčšinu tvojej aktivity. Ako teda začať s tvojim zmiznutím z internetu?

zdroj fotografie: Screenshot/Deseat.me

Nenechaj si ujsť
Štát chce mať úplnú kontrolu nad pripojením k internetu, bude môcť odpojiť všetkých

  • Navštív stránku Deseat.me
  • Prihlás sa pomocou služby Gmail alebo Outlook
  • Začni odstraňovať svoje účty na vyhľadaných weboch
  • Pokiaľ si zaregistrovaný na iných stránkach pomocou iného e-mailu, tak tieto účty musíš odstrániť na danom webe ručne

zdroj fotografie: Screenshot/Deseat.me

Za posledné roky sa hackerom podarilo ukradnúť milióny hesiel a údajov aj z tých najznámejších služieb, akými sú napríklad Yahoo, eBay či MySpace. Mnoho používateľov má preto dôvod obávať sa o svoje súkromie. Ak sa rozhodneš využiť stránku Deseat.me, vedz, že sa nikto nedostane k tvojim údajom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom