banner-oneplus-3Smartfóny sú drahé zariadenia a aj to najtvrdšie sklo na displeji sa raz poškrabe. Výmena displeja sa pohybuje od 40 € až do 240 €. Keďže nie každý z nás je taký bohatý, aby si dovolil šetriť na ochrane displeja, vznikli fólie, respektíve tvrdené sklá. Tie ponúkajú špičkovú ochranu pred poškriabaním a prasknutím displeja.

Nalepenie tvrdeného skla je oveľa jednoduchšie než lepenie fólie, no aj tak to vyžaduje trochu skúseností. Ak chcete dosiahnuť dokonalý výsledok ihneď na prvý pokus, našli sme pre vás toto video, ktoré ponúka fantastický spôsob, ako nalepiť vaše prvé sklo. Potrebujete k tomu len lepiacu pásku, sklo a kus tkaniny. Postup je veľmi jednoduchý. Najskôr je potrebné povrch dôkladne očistiť od prachových čiastočiek. Následne priložíme sklo a umiestníme ho do žiadanej podoby. Jednu stranu zafixujeme lepiacou páskou, následne strhneme spodnú fóliu zo skla a jemne priložíme späť.

ONEPLUS 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Tento postup je celkom jednoduchý, no kvôli tomu, že sklo pri zatváraní prejde cez veľkú časť vzduchu, môže nabrať prach. Pri skle nevadia prachové čiastočky tak veľmi ako pri fóliách. Tenké čiastočky je možné ignorovať, no hrubšie dokážu spôsobiť odlepovanie skla. Tu prichádza na scénu trik používaný pri lepení fólií, a to použitie lepiacej pásky na odlepenie nežiadúceho prachu. Keď už naberiete viac skúseností s lepením, existujú aj pokročilejšie metódy, ktorými minimalizujete šancu preniknutia prachu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom