Teraz čítate
[Video] Šikovný návod pre začiatočníkov, ako nalepiť tvrdené sklá a fólie

banner-oneplus-3Smartfóny sú drahé zariadenia a aj to najtvrdšie sklo na displeji sa raz poškrabe. Výmena displeja sa pohybuje od 40 € až do 240 €. Keďže nie každý z nás je taký bohatý, aby si dovolil šetriť na ochrane displeja, vznikli fólie, respektíve tvrdené sklá. Tie ponúkajú špičkovú ochranu pred poškriabaním a prasknutím displeja.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nalepenie tvrdeného skla je oveľa jednoduchšie než lepenie fólie, no aj tak to vyžaduje trochu skúseností. Ak chcete dosiahnuť dokonalý výsledok ihneď na prvý pokus, našli sme pre vás toto video, ktoré ponúka fantastický spôsob, ako nalepiť vaše prvé sklo. Potrebujete k tomu len lepiacu pásku, sklo a kus tkaniny. Postup je veľmi jednoduchý. Najskôr je potrebné povrch dôkladne očistiť od prachových čiastočiek. Následne priložíme sklo a umiestníme ho do žiadanej podoby. Jednu stranu zafixujeme lepiacou páskou, následne strhneme spodnú fóliu zo skla a jemne priložíme späť.

ONEPLUS 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Tento postup je celkom jednoduchý, no kvôli tomu, že sklo pri zatváraní prejde cez veľkú časť vzduchu, môže nabrať prach. Pri skle nevadia prachové čiastočky tak veľmi ako pri fóliách. Tenké čiastočky je možné ignorovať, no hrubšie dokážu spôsobiť odlepovanie skla. Tu prichádza na scénu trik používaný pri lepení fólií, a to použitie lepiacej pásky na odlepenie nežiadúceho prachu. Keď už naberiete viac skúseností s lepením, existujú aj pokročilejšie metódy, ktorými minimalizujete šancu preniknutia prachu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
74%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
11%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]
  • marek7610

    Hlavne treba 2.5D skla aby po nalepení ochranného skla vypadal mobil ako shit. Kto uz vymyslel tu debilinu? Ked uz zahnutie tak aspon ako take u Samsungu edge a nie tie trapne oblúčiky po krajoch. Xiami sa drzalo toho trendu no aj im už začína na hlavy udierať. Komu sa už toto páči? Toto žiadali uživatelia? Pochybujem. Nejakého truľka toto napadlo ze 2.5D a opičia sa všetci. A ked citam v recenziach ze to pridava punc luxusu, tak doma nechcem vediet v aký luxus doma má. Isto hačkované obrusky pod kazdou haraburdou ?. Uz nech zacnu vyrabat poriadne mobily lebo sa vrece trha cirkusovými modelmi. Ked uz nic nevedia vymysliet tak nech aspon sprostosti nevymyslaju. ???

    • Michal Baška

      Presne súhlasím 2,5D sklo je najväčší odpad na každom novom telefóne. Praktické využitie 0 bodov. A potom tie nedokonalé fólie na tom vyzerajú otrasne