Len včera sme ťa informovali o nových rekordných cenách, ktoré kryptomena dogecoin dosahovala pred vystúpením Elona Muska v komediálnej šou Saturday Night Live. Počas jej vysielania sa však dogecoin dostal do „voľného pádu“ a v priebehu niekoľkých hodín výrazne oslabil, upozornil Bloomberg.

Dogecoin sa včera najprv vyšplhal na rekordné hodnoty okolo 0,74 USD, čo okrem iného zapríčinil aj Muskov príspevok na Twitteri, v ktorom propagoval svoje vystúpenie v Saturday Night Live, spolu s nenápadným „hosťom“, teda psom Shiba-Inu, ktorý je tvárou lacnej kryptomeny.

Dogecoin zaznamenal výrazný prepad, investori však naďalej držia

Takmer hneď po začiatku hodinovej šou sa však dogecoin výrazne prepadol a jeho cena sa odvtedy neprestala prepadávať, pričom v čase písania článku sa pohybuje na úrovni okolo 0,50 USD, čo je od včerajších hodnôt pokles o približne 30 %.


Musk sa o dogecoine zmienil hneď na začiatku vystúpenia, ktoré zahŕňalo aj jeho matku Maye Musk. Tá povedala, že sa „teší na darček ku dnešnému Dňu matiek od svojho syna, no dúfa, že to nebude dogecoin“, na čo Musk zareagoval vtipom, že bude.

CEO Tesly a SpaceX zároveň počas šou predniesol niekoľko základných faktov o kryptomene, ktorú zároveň vyzdvihoval, keď tvrdil, že ide o „nezastaviteľný finančný nástroj“, no rovnako súhlasil s názorom, že je okolo kryptomeny až moc veľký ruch.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / YouTube / SNL

Pripomeňme, že Musk už vo štvrtok zdieľal na Twitteri video, v ktorom označil kryptomeny ako „budúcu menu Zeme“, no zároveň zdôraznil, že by do nich ľudia nemali investovať svoje celoživotné úspory a mali by byť pri investovaní opatrní.

NEPREHLIADNI
Pomýlili si ethereum? Zabudnutá kryptomena za extrémne krátky čas prekonala rastom aj dogecoin

Vysoká volatilita ceny dogecoinu stále potvrdzuje aj jeho nestabilitu, no napriek veľkému poklesu ceny si kryptomena udržala štvrté miesto v rebríčku najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, informuje Coinmarketcap.

Je však potrebné pripomenúť, že svojich najväčších držiteľov si dogecoin udržal aj počas tohto pádu. „Najbohatší“ vlastník stále drží takmer 37 miliárd „mincí“, čo aktuálne predstavuje viac ako 28 % celkového počtu dogecoinov v obehu. Celkovo drží aktuálne podľa BitInfoCharts najbohatších 108 vlastníkov dogecoinu viac ako 60 % z celkového počtu mincí v obehu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom