Apple oslavuje jubilejné 10. výročie od uvedenia prvého iPhonu. Zároveň tak udal nový trend a po jeho vzore začali vyrábať telefóny aj ostatní výrobcovia. Poďme sa ale pozrieť na tie najlepšie telefóny, ktoré tu boli pred predstavením revolučného zariadenia od Apple.

BlackBerry Curve 8300

Zariadenia od BlackBerry boli známe predovšetkým kvôli obľúbenosti v business sfére. Telefóny mali svojich e-mailových klientov, vstavané prehliadače a v neposlednom rade qwerty klávesnicu, ktorá vo svojej dobe bola veľkým lákadlom. Radu Curve poznal snáď každý a našlo by sa len málo ľudí, ktorí by ho nechceli. Vyznačovali sa na tú dobu vysokým výkonom a širokou podporou multimédií.

najlepšie telefóny pred iphonom

zdroj fotografie: Amazon

Nokia N95

Predchodca smartfónov, ktorý sa stále teší obľube u niektorých fanúšikov. Skvelý displej, výborný fotoaparát a rozšírené možnosti správy mailov. Dovolím si povedať, že aj v dnešnej dobe by si našiel svoje miesto medzi používateľmi. Spoločne s kvalitou od Nokie a vlastným operačným systémom sa jednalo o veľký trhák. Vstavaný GPS modul takisto len pridal na atraktívnosti tohto modelu.

najlepšie telefóny pred iphonom

zdroj fotografie: Amazon

Palm Treo 650

V našich končinách menej známy výrobca sa kedysi označoval ako najlepší komunikátor na svete. Ponúkal veľký displej, qwerty klávesnicu a stylus. Potešila aj prítomnosť kurzorových kláves. Prvýkrát bol použitý aj spoločný slot pre SIM a SD kartu. Podobne ako Apple smartfóny, aj Palm Treo obsahoval posuvnú klávesu, ktorá slúžila na rýchle vypnutie zvukov.

najlepšie telefóny pred iphonom

zdroj fotografie: Amazon

Samsung BlackJack

Na tú dobu tenký a atraktívny telefón Samsung BlackJack zaujal hlavne dizajnom a výkonným hardvérom. Kľúčovými vlastnosťami boli podpora Bluetooth 2.0 a push e-mailu. BlackJack fungoval na operačnom systéme Windows Mobile 5.0 a dokonca bol aktualizovaný aj na verziu 6, no po predstavení prvého iPhonu už oň nikto nezakopol.

najlepšie telefóny pred iphonom

zdroj fotografie: Amazon

Sony Ericsson K800i

Spoločnosť Sony Ericsson vždy vedela ako zaujať potencionálneho zákazníka. Či už to bolo Walkman radou, alebo rôznymi ďalšími vychytávkami. Model K800i bol vybavený 3 MPx fotoaparátom, ktorému robil spoločnosť xenónový blesk, čo prinieslo špičkové fotografie. Rovnako obsahoval aj výkonný grafický čip, vďaka čomu podporoval 3D Java hry.

najlepšie telefóny pred iphonom
zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Adrianisen/SE K800i unboxing

Motorola RAZR

Aj keď sa s prihliadnutím na špecifikácie jednalo o priemerný telefón, svojím dizajnom spôsobil menší ošiaľ. Extrémne tenký, vyklápací telefón chceli jednoducho všetci, čomu zodpovedajú aj predaje. Celkovo sa ich predalo vyše 130 miliónov kusov, čo je neuveriteľné číslo. Kedykoľvek sa s ním niekto objavil na verejnosti, okamžite sa stal stredobodom pozornosti.

najlepšie telefóny pred iphonom

zdroj fotografie: Amazon

Aj keď sa jednalo o nepochybne skvelé zariadenia, s príchodom iPhonu sa všetko zmenilo. Žiadna klávesnica, len plne hodnotný dotykový displej s prepracovanou softvérovou klávesnicou. Nechýbala podpora 3G sietí, Wi-Fi, prekvapil veľkou vnútornou pamäťou a hlavne ukázal, akým spôsobom sa majú telefóny uberať a ako to dopadlo už určite vieš.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP