Hoci sa smartfóny neustále vylepšujú, ich batérie ostali nezmenené už poriadne dlhú dobu. Stále sa tak drvivá väčšina z nás potýka s dennodenným problémom, kedy nášho multifunkčného spoločníka musíme na niekoľko desiatok minúť odložiť z rúk a pripojiť ho na zdroj elektrickej energie.

Nie vždy však máme k dispozícii klasickú elektrickú zásuvku a napríklad pri dlhších cestách autom vzniká zásadný problém. Ten je veľmi dobre známy aj vodičom z povolania, ktorí ho riešia autonabíjačkami. Tie hravo dokážu zastúpiť svojich častejšie využívaných kolegov, ktorí sa v hojnom počte nachádzajú v domácnostiach. Pri výbere tej správnej nabíjačky do auta však musíš byť obozretný, nakoľko ti tá vhodná dokáže dobiť smartfón podstatne rýchlejšie ako tá nevhodná. My v redakcii ale veľmi dobre vieme, že orientácia medzi skutočne obrovským počtom takýchto nabíjačiek vôbec nie je jednoduchá, a preto sme sa rozhodli vybrať tie tri najlepšie.

Xiaomi Roidmi 2S

Cena: 15 €

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Roidmi 2S za 15 €

O ich výrobu sa zhodne postarala spoločnosť Xiaomi, ktorá v tomto segmente doslova kraľuje. Dokonale ti to potvrdí autonabíjačka Xiaomi Roidmi 2S, ktorá toho zvládne omnoho viac, ako len navrátiť energiu tvojmu zariadeniu. Vďaka implementovanej technológii Bluetooth a vstavanému FM Transmitteru si aj v staršom aute vypočuješ hudbu, ktorú máš v tvojom smartfóne. Roidmi 2S tiež obsahuje mikrofón, vďaka ktorému si bez problémov zavoláš. K tomu všetkému obsahuje dva USB porty, môžeš pokojne nabíjať dve zariadenia súčasne pri klasickom výstupe 5 V /2,4 A.

Xiaomi ZMI autonabíjačka s QC 3.0

Cena: 11 €

Xiaomi autonabíjačkazdroj fotografie: ZMI

Kúpiť autonabíjačku Xiaomi ZMI za 11 €

V prípade, že sa ale o tieto inteligentné funkcie nezaujímaš, mal by si svoju pozornosť zamerať na autonabíjačku Xiaomi ZMI. Tá sa vyznačuje vysokou kvalitnou hliníkovou konštrukciou a podporou rýchlonabíjacej technológie Quick Charge 3.0 od americkej spoločnosti Qualcomm. Tento nabíjací adaptér vyrobený podznačkou obľúbenej čínskej spoločnosti dokáže napájať dve zariadenia súčasne pri výstupoch 5 V / 2,4 A, 9 V / 2 A a 12 V / 1,5 A. Napriek enormne rýchlemu nabíjaniu sa však nemusíš obávať žiadneho nebezpečenstva, nakoľko Xiaomi ZMI v sebe integruje viaceré bezpečnostné prvky, ktoré bránia prehrievaniu aj v horúcich letných dňoch. Autonabíjačka od ZMI si tak svoje využitie nájde u užívateľov, ktorí vlastnia smartfóny s najznámejšími Snapdragon procesormi.

Klasická Xiaomi autonabíjačka

Cena: 9 €

Xiaomi autonabíjačkazdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť autonabíjačku Xiaomi za 9 €
Zľavový kupón: ECHARGE

V našich končinách veľmi populárny čínsky výrobca vlastní vo svojom portfóliu ešte jednu nabíjačku určenú do auta. Tá sa môže taktiež, ako vyššie zmienená Xiaomi ZMI, pochváliť elegantnou hliníkovou konštrukciou, pričom jej spodnú obrubu zdobia LED diódy. Tie svietením dokážu skrášliť interiér každého automobilu. Opäť ponúka až dva USB porty, čo znamená, že si s jej pomocou jednoducho dobiješ dvojicu zariadení naraz. Napriek tomu, že tento základný nabíjací adaptér nepodporuje technológiu Quick Charge 3.0, stále sa môžeš spoľahnúť na výstupy 5 V/ 2,4 A a 5 V / 3,6 A, ktoré doplnia potrebnú energiu poriadne rýchlo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom