Hľadáte náhradu za váš starý a pomalý notebook? Tablet Vido W10 Elite bude skvelá voľba

banner-ulefone-future
V živote každého človeka raz príde chvíľa, kedy zatúži po zmene. Predovšetkým ľudia, ktorí veľa cestujú, občas zatúžia po výmene svojho ťažkého a možno aj pomalého notebooku za niečo prenosnejšie. Nielen smartfóny, ale aj tablety z Číny zažívajú poslednú dobu veľký rozmach vo svete.

Dnes vám predstavíme tablet Vido W10, ktorý má veľký potenciál zaujať. Vyrába ho spoločnosť Vido Digital Electronics, skrátene aj Vido. Na trhu vystupuje už nezanedbateľných 11 rokov a v súčasnosti sa orientuje predovšetkým na výrobu kvalitných tabletov. Vido je známe hlavne v domovskej Číne. Do sveta exportuje však iba okolo 31-40 % svojich produktov.

Po konštrukčnej stránke sa rozhodlo Vido vsadiť na overený dizajn od konkurenčného Microsoftu, ktorý si získal srdcia tisícov fanúšikov pri predstavení Microsoft Surface 3 v máji 2015. Táto nemalá inšpirácia sa podpísala na takmer každej stránke tohto tabletu. V prvom rade je to celokovová konštrukcia, ktorá je doplnená o polohovateľný vyklápací stojan v rozsahu 0 – 90°. Inak čistú zadnú stranu zdobí ešte logo výrobcu a 5 MPx zadný fotoaparát.

Hrany zariadenia sú zaoblené a hlavné aktívne prvky našli svoje umiestnenie na pravej strane. Jedná sa o plnohodnotný port USB 3.0, microHDMI, obojstranný port USB typu-C a štandardný 3,5 mm audio jack. Hornú stranu lemuje dvojica stereo reproduktorov, šuplík pre microSD kartu s maximálnou kapacitou 128 GB, tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania. Ľavá strana je úplne prázdna a na spodnej strane nájdeme iba konektory pre pripojenie doku.

Vido-w10-elite (4)

Krv v žilách rozprúdi procesor Intel Atom X7-Z8700. Jedná sa o stupeň výkonnejší model ako nájdeme napríklad v nami testovanom tablete Xiaomi MiPad 2. Jeho 4 jadrá vyrobené 14 nm technológiou pracujú so základným taktom 1,6 GHz, no v prípade potreby to vedia „vytiahnuť“ až na frekvenciu 2,4 Ghz. Výkonnému procesoru musí asistovať aj rýchla pamäť RAM a Vido W10 prichádza s kapacitou 4 GB, ktorá je dostatočná pre beh operačného systému Windows 10 a zvládne aj pokročilejší multitasking.

Vido-w10-elite (14)

Kameňom úrazu prvých tabletov s operačným systémom Windows bola nedostatočná kapacita interného úložiska. Prvé tablety prichádzali s chabým 32 GB úložiskom, z ktorého si len samotný operačný systém zobral po prvých aktualizáciách až 20 GB. Zaplnenie zvyšných 12 GB netrvalo dlho a prichádzali neželané problémy. V prípade Vido W10 je k vašim službám až 128 GB interná pamäť s rýchlosťou čítania 150 MB/s. Ak by vám ani toto nestačilo, môžete využiť rozšírenie pomocou microSD kariet až do veľkosti 128 GB.

Vido-w10-elite (7)

Tablet prichádza s veľkou, 7300 mAh batériou, ktorá zabezpečí výdrž až na 8 hodín používania. Výhodou je aj podpora rýchleho nabíjania cez USB Type-C konektor s výstupmi 5V/3A, 9V/2A a 12V/2A. Vďaka tomu nabijete svoj tablet v teréne aj pomocou klasických powerbaniek.

Vido-w10-elite (5)

Keď máme dostatok energie, môžeme si dovoliť využívať 10.1-palcový FullHD IPS displej s výbornými pozorovacími uhlami a OGS (One Glass Solution) technológiou. OGS technológia má za následok zrušenie vzduchovej medzery medzi dotykovou vrstvou a obrazovkou. Vďaka tomu displej ponúka výborné farby a nižšiu spotrebu. Nad displejom je umiestnená 2 MPx kamera pre videohovory. Nechýba tiež svetelný senzor, magnetický senzor a notifikačná LED dióda. Po oboch stranách displeja nájdeme dvojicu výkonných stereo reproduktorov s technológiou AAC.

Vido-w10-elite (16)

O rýchle pripojenie k internetu sa postará dvojkanálová WiFi s podporou frekvencií 2,4 GHz a 5 GHz. Tá podporuje najnovšie štandardy 802.11 a/b/g/n/ac, ktoré zabezpečia pohodlné používanie vždy a všade.

Vido-w10-elite (2)

Vido W10 sa predáva v základnej zostave ako tablet, ktorý je však možné rozšíriť pomocou doku o klávesnicu a touchpad. Dok s klávesnicou je vybavený viacerými magnetmi, ktoré umožňujú jednoduché pripojenie klávesnice, zmenu náklonu alebo uzavretie ako obal. Jedná sa o klasickú klávesnicu, ktorú poznáme z notebookov, no bez numerického bloku. Na klávesnici nájdeme aj tlačidlo pre deaktivovanie touchpadu. K zariadeniu je možné dokúpiť aj presný stylus s 256 stupňovou detekciou tlaku.

Toto zariadenie kúpite v základnej výbave za 318 € v e-shope Gearbest.com. Originálny dok s klávesnicou a touchpadom si môžete kedykoľvek doobjednať za cenu 23 €. Oficiálny stylus sa do predaja ešte nedostal.

Kúpiť Vido W10 Elite za 318 €

Tablety