Hľadáte náhradu za váš starý a pomalý notebook? Tablet Vido W10 Elite bude skvelá voľba

banner-ulefone-future
V živote každého človeka raz príde chvíľa, kedy zatúži po zmene. Predovšetkým ľudia, ktorí veľa cestujú, občas zatúžia po výmene svojho ťažkého a možno aj pomalého notebooku za niečo prenosnejšie. Nielen smartfóny, ale aj tablety z Číny zažívajú poslednú dobu veľký rozmach vo svete.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnes vám predstavíme tablet Vido W10, ktorý má veľký potenciál zaujať. Vyrába ho spoločnosť Vido Digital Electronics, skrátene aj Vido. Na trhu vystupuje už nezanedbateľných 11 rokov a v súčasnosti sa orientuje predovšetkým na výrobu kvalitných tabletov. Vido je známe hlavne v domovskej Číne. Do sveta exportuje však iba okolo 31-40 % svojich produktov.

Po konštrukčnej stránke sa rozhodlo Vido vsadiť na overený dizajn od konkurenčného Microsoftu, ktorý si získal srdcia tisícov fanúšikov pri predstavení Microsoft Surface 3 v máji 2015. Táto nemalá inšpirácia sa podpísala na takmer každej stránke tohto tabletu. V prvom rade je to celokovová konštrukcia, ktorá je doplnená o polohovateľný vyklápací stojan v rozsahu 0 – 90°. Inak čistú zadnú stranu zdobí ešte logo výrobcu a 5 MPx zadný fotoaparát.

Hrany zariadenia sú zaoblené a hlavné aktívne prvky našli svoje umiestnenie na pravej strane. Jedná sa o plnohodnotný port USB 3.0, microHDMI, obojstranný port USB typu-C a štandardný 3,5 mm audio jack. Hornú stranu lemuje dvojica stereo reproduktorov, šuplík pre microSD kartu s maximálnou kapacitou 128 GB, tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania. Ľavá strana je úplne prázdna a na spodnej strane nájdeme iba konektory pre pripojenie doku.

Vido-w10-elite (4)

Krv v žilách rozprúdi procesor Intel Atom X7-Z8700. Jedná sa o stupeň výkonnejší model ako nájdeme napríklad v nami testovanom tablete Xiaomi MiPad 2. Jeho 4 jadrá vyrobené 14 nm technológiou pracujú so základným taktom 1,6 GHz, no v prípade potreby to vedia „vytiahnuť“ až na frekvenciu 2,4 Ghz. Výkonnému procesoru musí asistovať aj rýchla pamäť RAM a Vido W10 prichádza s kapacitou 4 GB, ktorá je dostatočná pre beh operačného systému Windows 10 a zvládne aj pokročilejší multitasking.

Vido-w10-elite (14)

Kameňom úrazu prvých tabletov s operačným systémom Windows bola nedostatočná kapacita interného úložiska. Prvé tablety prichádzali s chabým 32 GB úložiskom, z ktorého si len samotný operačný systém zobral po prvých aktualizáciách až 20 GB. Zaplnenie zvyšných 12 GB netrvalo dlho a prichádzali neželané problémy. V prípade Vido W10 je k vašim službám až 128 GB interná pamäť s rýchlosťou čítania 150 MB/s. Ak by vám ani toto nestačilo, môžete využiť rozšírenie pomocou microSD kariet až do veľkosti 128 GB.

Vido-w10-elite (7)

Tablet prichádza s veľkou, 7300 mAh batériou, ktorá zabezpečí výdrž až na 8 hodín používania. Výhodou je aj podpora rýchleho nabíjania cez USB Type-C konektor s výstupmi 5V/3A, 9V/2A a 12V/2A. Vďaka tomu nabijete svoj tablet v teréne aj pomocou klasických powerbaniek.

Vido-w10-elite (5)

Keď máme dostatok energie, môžeme si dovoliť využívať 10.1-palcový FullHD IPS displej s výbornými pozorovacími uhlami a OGS (One Glass Solution) technológiou. OGS technológia má za následok zrušenie vzduchovej medzery medzi dotykovou vrstvou a obrazovkou. Vďaka tomu displej ponúka výborné farby a nižšiu spotrebu. Nad displejom je umiestnená 2 MPx kamera pre videohovory. Nechýba tiež svetelný senzor, magnetický senzor a notifikačná LED dióda. Po oboch stranách displeja nájdeme dvojicu výkonných stereo reproduktorov s technológiou AAC.

Vido-w10-elite (16)

O rýchle pripojenie k internetu sa postará dvojkanálová WiFi s podporou frekvencií 2,4 GHz a 5 GHz. Tá podporuje najnovšie štandardy 802.11 a/b/g/n/ac, ktoré zabezpečia pohodlné používanie vždy a všade.

Vido-w10-elite (2)

Vido W10 sa predáva v základnej zostave ako tablet, ktorý je však možné rozšíriť pomocou doku o klávesnicu a touchpad. Dok s klávesnicou je vybavený viacerými magnetmi, ktoré umožňujú jednoduché pripojenie klávesnice, zmenu náklonu alebo uzavretie ako obal. Jedná sa o klasickú klávesnicu, ktorú poznáme z notebookov, no bez numerického bloku. Na klávesnici nájdeme aj tlačidlo pre deaktivovanie touchpadu. K zariadeniu je možné dokúpiť aj presný stylus s 256 stupňovou detekciou tlaku.

Toto zariadenie kúpite v základnej výbave za 318 € v e-shope Gearbest.com. Originálny dok s klávesnicou a touchpadom si môžete kedykoľvek doobjednať za cenu 23 €. Oficiálny stylus sa do predaja ešte nedostal.

Kúpiť Vido W10 Elite za 318 €

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
54%
Chcem to
23%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
15%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]