banner-iphone-7Americká spoločnosť Apple má svojich nezlomných fanúšikov, no aj nekompromisných ,,hejterov“. Z prvej kategórie do tej druhej pravdepodobne prepadol neznámy Francúz, ktorý sa svoju nespokojnosť so spoločnosťou rozhodol riešiť veľmi ráznym spôsobom.

Do predajne Apple vo francúzskom meste Dijon vošiel podráždený muž, ktorý začal poškodzovať vystavené zariadenia. Celý incident nahral jeden z návštevníkov predajne a video následne nahral na internet. Video má cez tri minúty a môžeme v ňom vidieť, ako páchateľ najskôr vyberá iPhony zo stojanov, ktoré následne demoluje oceľovou guľou. Predtým ako opustil predajňu však ešte poškodil aj jeden MacBook. V pozadí je jasne počuť bezpečnostný alarm.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samozrejme, muž mal k svojmu činu aj nejakú zámienku. Hovorí, že spoločnosť porušuje európske práva spotrebiteľov a povedal jej, aby mu dala jeho peniaze späť (nevieme však za čo), no Apple vraj reagoval, že nič také nespraví. Muž následne vraví: ,,Takže viete, čo sa deje? Toto sa deje!“ a potom rozbije posledný iPhone. Video však má aj pokračovanie. V ňom prichádza na scénu ochranka obchodného centra. Tá ho vyviedla z obchodu, no muž sa pokúsil o útek. Neuspel a príslušníkom ochranky sa ho podarilo spacifikovať. Následne bol zatknutý a vzatý do väzby. Polícia už začala aj vyšetrovanie tohto trestného činu. Škoda sa odhaduje na niekoľko tisíc eur. Francúzsky portál Le Journal uvádza sumu až 50 000 €.

TIP: Majitelia nových iPhonov 7 vŕtajú diery do spodnej steny, aby vytvorili 3.5 mm jack

Pošli nám TIP na článok