Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoločnosť Mozilla oznámila významnú reorganizáciu, ktorá zahŕňa prepúšťanie a zníženie počtu podporovaných produktov, pričom sa po novom zameriava na integráciu dôveryhodnej umelej inteligencie do svojho webového prehliadača Firefox. Na tému upozornil portál Thurrott.

Táto zmena prichádza v súvislosti s cieľom spoločnosti Mozilla uprednostniť zdroje v oblastiach s najväčšou šancou na úspech, ako je napríklad Firefox Mobile, a vytvoriť lepší model pre odvetvie, o čom informovala na svojom blogu.

Ruší produkty pre súkromie a zavedie AI

Reorganizácia Mozilly zahŕňa ústup od niektorých projektov, ako je napríklad platforma sociálnych médií založená na Mastodone, produkty pre bezpečnosť a ochranu súkromia spotrebiteľov (Mozilla VPN, Relay a Online Footprint Scrubber) a jej 3D virtuálne svety Hubs, z dôvodu nedostatočného záujmu a dopytu.

Namiesto toho Mozilla obracia svoju pozornosť na umelú inteligenciu, čo je spôsobené rýchlymi zmenami v priemyselnom prostredí a potenciálom umelej inteligencie zmeniť osobnú technológiu.

Spoločnosť vidí príležitosť na zavedenie dôveryhodnej AI do prehliadača Firefox, pričom využije akvizíciu spoločnosti Fakespot a následnú prácu na integrácii produktov. Spoločnosť Mozilla tiež plánuje integrovať svoje tímy Pocket, Content a AI/ML podporujúce obsah s organizáciou Firefoxu.

Prečo to robí?

Zameranie spoločnosti Mozilla na AI je súčasťou širšej stratégie, ktorá zahŕňa skúmanie možností AI prostredníctvom rôznych projektov v rôznych štádiách vývoja. Počas Týždňa inovácií Mozilla spoločnosť diskutovala o týchto projektoch a podelila sa o poznatky a skúsenosti.

Mozilla

Podujatie bolo prieskumom budúcnosti technológií s dôrazom na AI ako realitu, ktorú je potrebné formovať už teraz. Mozilla vyzvala technologických nadšencov, vývojárov a inovátorov, aby sa zapojili do formovania budúcnosti technológií.

Práca nadácie Mozilla Foundation sa sústreďuje na princíp otvoreného výskumu, ktorý zahŕňa analýzu a dokumentáciu stavu internetu a dôveryhodnej umelej inteligencie s cieľom pomôcť formovať internet zameraný na človeka. Nadácia verí, že otvorenosť je najlepším spôsobom, ako identifikovať informované riešenia pre zdravší internet a skutočne dôveryhodnú umelú inteligenciu.

Zakladajú startup za 30 miliónov

Mozilla tiež vyčlenila 30 miliónov dolárov na vybudovanie Mozilla.ai, startupu a komunity zameranej na vytvorenie dôveryhodného, nezávislého a otvoreného ekosystému AI. Mozilla.ai sa spočiatku zameriava na nástroje, vďaka ktorým bude generatívna AI bezpečnejšia a transparentnejšia, ako aj na odporúčacie systémy zamerané na ľudí, ktoré nebudú dezinformovať a podkopávať blahobyt.

Cieľom startupu je byť priestorom mimo veľkých technologických a akademických inštitúcií pre podobne zmýšľajúcich jednotlivcov, ktorí budú spolupracovať na budovaní nezávislého, decentralizovaného a dôveryhodného ekosystému AI.

Okrem týchto snáh Mozilla hľadá projekty na priesečníku AI a environmentálnej spravodlivosti prostredníctvom technologického fondu Mozilla. Fond poskytne 300 000 amerických dolárov projektom AI, ktoré majú pozitívny vplyv na ekosystémy a ľudské komunity, pričom podporí rôzne hardvérové a softvérové projekty, súbory údajov, nástroje a koncepcie dizajnu.

Mozilla

Činnosť spoločnosti Mozilla v oblasti budovania hnutí sa vo veľkej miere zameriava na vývoj dôveryhodnej umelej inteligencie s dôrazom na ľudskú činnosť a zodpovednosť podnikov. Organizácia sa venuje tomu, aby ľudia mali možnosť vyjadriť sa k tomu, ako sa umelá inteligencia používa na prijímanie dôležitých rozhodnutí, a aby formovali spôsob, akým sa tieto rozhodnutia prijímajú. Medzi hodnoty Mozilly v tejto oblasti patria súkromie, spravodlivosť, dôvera, bezpečnosť a transparentnosť.

Celkovo možno povedať, že nové zameranie spoločnosti Mozilla na AI predstavuje strategický obrat smerom k riešeniu výziev a príležitostí, ktoré predstavuje rýchly rozvoj technológií AI. Organizácia sa snaží inovovať v tejto oblasti podporou dôveryhodnej UI, ktorá je v súlade s jej poslaním internetového zdravia a technológií zameraných na človeka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú