Meizu Pro 6 je podľa benchmarkov výkonnejší ako Kirin 950 / 955

banner-pro-5
Meizu konečne predstavilo svoju dlho očakávanú vlajkovú loď, Meizu Pro 6, a opäť svojich fanúšikov nesklamalo ako po stránke dizajnu, tak aj výkonu. O tej dizajnovej môžeme už teraz bez akýchkoľvek povedať, že sa podarila.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Otáznou však ostáva výkonová stránka, ktorá stále úplne jednoznačná nie je. Určite si spomínate na minuloročný Meizu Pro 5, ktorý to dotiahol až na najvýkonnejší smartfón na svete. Najväčšiu zásluhu na tom mal, samozrejme, procesor od spoločnosti Samsung, konkrétne Exynos 7420. Pri Pro 6 sa však už Meizu rozhodlo inak a tentokrát sa vybralo cestou MediaTeku (Helio X25). A práve toto spôsobilo u fanúšikov Meizu prekvapenie a menšie sklamanie. Dobre totiž vieme, že aj najvýkonnejšie procesory tohto výrobcu sa často nevyrovnávajú procesorom od výrobcov ako Qualcomm či Samsung.

Meizu Pro 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-pro-6-hw
Pri predstavení výrobca tvrdil, že smartfónu sa podarilo v aplikácii Antutu Benchmark dosiahnuť skóre 101 757. Zo skúsenosti už vieme, že reálne výsledky alebo skôr výsledky získané vlastným testovaním sú väčšinou o niečo horšie. Výsledok 96 169 však vôbec nie je zlý a rozdiel okolo 5 500 bodov ešte je tolerovateľný. Z tohto teda môžeme usúdiť, že Meizu Pro 6 za ideálnych podmienok dokáže skórovať niečo cez 100 000.

meizu pro 6 antutu benchmark

Zaujímavé je porovnanie s čipsetom Kirin 950, ktorý za Helio X25 zaostáva len mierne. Tomu sa podarilo najviac získať okolo 93 000 bodov. Výsledkov z benchmarku Antutu už bolo dosť, poďme sa teraz pozrieť na Geekbench. V ňom ideme porovnávať so smartfónom Huawei Mate 8, ktorý práve Kirinom 950 disponuje. Kým smartfón od Meizu dosiahol v single-core teste 1900 bodov a v multi-core teste 6300 bodov, Huawei-u sa podarilo získať 1700, resp. 6200 bodov. Vidíme teda, že rozdiel je síce len minimálny, no predsa tam nejaký je. Ak máte aký-taký prehľad o čínskych smartfónoch, určite vám neunikol ani Huawei P9 s Kirinom 955. Pri tomto procesore už môže byť situácia o niečo lepšia. Prvotné výsledky a aplikácie Antutu hovoria o 96 – 98 tisíc bodoch, čím sa už výrazne približuje k čipsetu od MediaTeku.

Z benchmarkov si však ťažkú hlavu určite netreba robiť, nakoľko slúžia len na približnú orientáciu medzi smartfónmi a ich reálny výkon môže byť úplne iný. Na výsledky môže vplývať aj množstvo faktorov, ako napríklad prítomnosť displeja s vyšším rozlíšením či optimalizácia systému od výrobcu.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.