Veľká časť čínskych výrobcov smartfónov má mnoho spoločných vlastností, kvôli ktorým sa im nedarí odlíšiť od konkurencie. Sledujem čínsky trh už dobrých pár rokov a všimol som si, že väčšina výrobcov vydáva nové smartfóny príliš často (a to s malými zmenami) a zákazníkov sa snažia nalákať najmä na zaujímavo znejúcu cenu.

Konštrukcia a výkon týchto smartfónov môže byť na dobrej úrovni, no väčšinou sa predsa len nízka cena musí v niektorých oblastiach prejaviť. Platí to skôr len pri menších čínskych výrobcoch. Výnimkami sú už známejšie mená ako Xiaomi, OnePlus, LeEco a… Meizu! Najviac z tejto štvorice vytŕča práve Meizu. Málokto ho pozná, smartfóny predstavuje iba párkrát za rok a na ich kvalite si necháva poriadne záležať. S cenami to však napriek tomu vôbec nepreháňa. Rozhodol som sa, že povedomie o tomto výrobcovi s veľkým potenciálom oživím a otestujem jeho aktuálny top model Meizu Pro 6 Plus. Keďže sa dá aktuálne zohnať za menej ako 330 €, jedná sa o veľmi zaujímavého kandidáta pri kúpe vlajkovej lodi.

Vyžarujúca prémiovosť a jeden z najkrajších displejov, na aký som sa pozeral

meizu pro 6 plus
zdroj fotografie: Peter Puhovich / FonTech

Smartfón na prvý pohľad pripomína svojho menšieho brata Pro 6, no po detailnejšom preskúmaní som zistil, že sa od neho predsa len líši niektorými prvkami. Prvé, čo som pri uchopení zariadenia ihneď pocítil, bola dokonalá ergonómia. Všetky hrany sú tak krásne zaoblené, až som mal občas nutkanie si smartfón len tak prehmatávať v rukách. Všetko to má na svedomí atraktívne 2.5D zahnutie skla na prednej strane a kovová unibody konštrukcia. Chválim tiež hrúbku iba 7.3 milimetrov a prijateľnú hmotnosť 158 gramov.

meizu pro 6 plus
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Meizu sa už dlhodobo spolieha na AMOLED displeje od Samsungu a lepšie ani spraviť nemohlo. Pro 6 Plus je vybavené masívnym 5.7-palcovým displejom, takže používateľov s menšími rukami alebo milovníkov kompaktných smartfónov určite nepoteším. Vďaka QuadHD rozlíšeniu a samotnej AMOLED technológií sa jedná o jeden z najkrajších displejov, na aký som sa pozeral. Sršia z neho neskutočné farby a pochvalu si zaslúži aj vyváženie jasu.

Nenechaj si ujsť
Pripravujeme pre teba recenziu na impozantné Meizu Pro 6 Plus. Čo ťa najviac zaujíma?
Spoľahlivosť a slušný fotoaparát

meizu pro 6 plus
zdroj fotografie: Peter Puhovich / FonTech

Markantnou zmenou voči Pro 6-ke je použitie procesora Exynos 8890. Ten síce nie je najnovší, no výkonom a spoľahlivosťou neslávne známe MediaTeky prekonáva. Procesor v kombinácii so 4 GB RAMkou a 64 GB úložiskom rýchlo zvláda všetky náročné úlohy, ktoré mu používateľ zadelí. Podiel na tom má aj perfektná optimalizácia operačného systému Android 6.0.1 Marshmallow a nadstavby Flyme. Tá na mne zanechala veľmi dobrý dojem hlavne vďaka neuveriteľnej svižnosti. Fotoaparátom som už stihol vytvoriť zopár fotiek a musím povedať, že vyzerajú fakt dobre. Hlavný snímač má rozlíšenie 12 MPx a disponuje vychytávkami ako laserové zaostrovanie, optická stabilizácia obrazu a jedinečný blesk s až 10 diódami.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Dobrá výdrž batérie a prijateľná cena

Akumulátor zabudovaný v Meizu Pro 6 Plus to vôbec nemá ľahké. Zaťažuje ho totiž ako jemné QuadHD rozlíšenie, tak aj samotná veľkosť 5.7-palcového displeja. Meizu však odviedlo dobrú prácu a svojou poctivou optimalizáciou dokázalo výdrž dostať na slušnú úroveň. Počas náročného používania, teda prezerania sociálnych sietí, počúvania hudby cez Spotify, hrania hier a príležitostného fotenie sa výdrž vyšplhala na približne 1.5 dňa, pričom displej bol v prevádzke približne 5-6 hodín. Na batériu s kapacitou 3400 mAh ide o veľmi slušný výsledok.

meizu pro 6 plus
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Kúpiť Meizu Pro 6 Plus za 328 €
Kupón MEIZUPRO6PLUS64

Cena Pro 6-ky Plus sa donedávna pohybovala na pomerne vysokej úrovni, no postupom času klesla na úroveň, pri ktorej už naozaj stojí za zváženie. E-shop iBuygou, ktorý nám smartfón poskytol na testovanie, ho aktuálne predáva za sympatických 328 € (v košíku je nutné použiť kupón MEIZUPRO6PLUS64). Aktuálne tak ide o jednu z najlepších vlajkových lodí v cenovej kategórii do 350 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP