Minuloročný top model čínskeho výrobcu Meizu, MX4, stále patrí medzi špičkové smartfóny a rozhodne ho ešte nemôžeme odpisovať. Nový nádych do života priniesol operačný systém Ubuntu, ktorý zariadenie od základov zmenil.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Meizu MX4 patrilo dlhé mesiace na pomyselný trón najvýkonnejších smartfónov na trhu. Smartfón ponúka procesor MediaTek MTK6595 a 3 GB operačnej pamäte RAM. Veľkým lákadlom je aj 20,7 MPx fotoaparát od spoločnosti Sony. Dlhú výdrž obstaráva batéria s kapacitou 3100 mAh. No mnohých fanúšikov tešila prítomnosť slávnej softvérovej nadstavby FlymeOS, ktorá ponúkala mnoho užitočných funkcií navyše. Časy sa ale menia a výrobca sa snažil ponechať tento klenot ešte nejaký ten čas na trhu. Dopomôcť k tomu má operačný systém Ubuntu, ktorý je pre mnohých z nás neznámym pojmom. Operačný systém Ubuntu sa v mnohých smeroch líši od Androidu a asi najväčšou zmenou sú aplikácie, ktoré sú založené na HTML5.

meizu mx4 ubuntu

Meizu MX4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Pre tých, ktorí sa snažia odlíšiť od ostatných a radi skúšajú nové technológie môžeme s radosťou odporučiť tento vynikajúci kúsok, ktorý s novým operačným systémom získa ešte o niečo navyše. Cenovka Meizu MX4 Ubuntu Edition začína na skvelých 299 € a pravdepodobne sa ho dočkáme aj na Slovensku.

Zdroj: Facebook

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú