Keď Meizu dávnejšie predstavilo svoje vlajkové lode Pro 7 a Pro 7 Plus, mnohí z nás si mysleli, že výrobca nenávratne upadá do záhuby. Avšak, dnes vstal z popola a prekvapivo predstavil konečne zaujímavý smartfón.

Vlajkové lode nás popravde poriadne sklamali, keďže ich Meizu vybavilo „béčkovými“ procesormi od MediaTeku, nastavilo im neadekvátne cenovky a celá ponuka pôsobila chaoticky. Teraz sa ale celá situácia obracia k lepšiemu, keďže spoločnosť predstavila nového zástupcu radu Meizu M Note, ktorý konečne má čím zaujať.

Kreativite sa medze nekladú
meizu m6 note

zdroj fotografie: Meizu

Tento čínsky výrobca to s dizajnom smartfónov naozaj vie a predviedol sa aj pri novom Meizu M6 Note. Zariadenie je veľké 154.6 x 75.2 x 8.35 mm a váži 173 g. Predná strana nadväzuje na predchodcu a zdola nahor teda obsahuje domovské tlačidlo spolu so snímačom odtlačkov mTouch, rozmerný displej, predný selfie fotoaparát, reproduktor pre hovory a senzory. Spodná hrana sa pýši 3.5 mm jackom, mikrofónom, microUSB konektorom a hlavným reproduktorom. Na pravom boku sú prístupné tlačidlá pre zapínanie/ovládanie hlasitosti a ľavý bok ponúka prístup do slotu so SIM/microSD kartami.

Pre hornú bočnú stranu toho teda veľa nezostalo a do vienka dostala iba mikrofón. Najviac zmien sa odohralo na zadnej strane. Spoločnosti Meizu kreativita vôbec nechýba a prišlo s jedinečným riešením blesku fotoaparátu. Štyri diódy totiž zabudovalo do plastového predelu, takže nezaberajú miesto v okolí fotoaparátu. Pod dvojicou snímačov nájdeme už len logo výrobcu. Konštrukcia je k dispozícii v čiernom, striebornom, zlatom a modrom prevedení.

Nenechaj si ujsť
Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus prichádzajú s hardvérom, ktorého sa všetci obávali. Najnovšiu vlastnosť si však na nich zamiluješ
Tradičný displej a známy hardvér
meizu m6 note

zdroj fotografie: Meizu

Pri displeji výrobca veľmi nešpekuloval a použil zaužívaný 5.5-palcový panel s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov (FullHD). Hustota pixelov je teda 401 ppi a nechýba ani svietivosť na úrovni 450cd/m². Meizu si konečne uvedomilo svoje pochybenie s procesormi od MediaTeku a stavilo na skutočnú kvalitu. Model M6 Note naozaj prichádza s procesorom Qualcomm Snapdragon 625, ktorý už poznáme napríklad zo Xiaomi Mi 5X, Redmi Note 4X či Redmi 4 Pro. Kvality tohto procesora má na svedomí osem jadier na maximálnej frekvencii 2.0 GHz. K dispozícii sú tiež pamäte v konfiguráciách 3 GB RAM/16 GB úložisko, 3 GB RAM/32 GB úložisko a 4 GB RAM / 64 GB úložisko.

Slušný hlavný i predný fotoaparát
meizu m6 note

zdroj fotografie: Meizu

M6 Note je po vzore vlajkových lodí vybavené duálnym hlavným fotoaparátom. Prvý z dvojice snímačov má 12 MPx rozlíšenie, výbornú clonu f/1.9 a druhý si vystačuje s 5 MPx rozlíšením a clonou f/2.0. Ako je už pri duálnych fotoaparátoch zvykom, aj tento produkuje fotografie s rozostreným pozadím. Meizu však myslelo aj na „selfiečkárov“ a na prednú stranu pre nich umiestnilo až 16 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 a pokročilým režimom skrášlenia tváre.

Veľká batéria a priaznivé cenovky

Takmer so všetkými špecifikáciami smartfón zatiaľ pripomína konkurenčné Xiaomi Mi 5X, ktoré má ale iba priemernú 3080 mAh batériu. Rada Note od Meizu je ale známa masívnymi akumulátormi a inak tomu nie je ani pri najnovšom modeli. Pod kapotu teda dostal 4000 mAh batériu s rýchlym 18W nabíjaním mCharge. V prípade konektivity sa nič výnimočné nekoná a nájdeme v nej iba Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2 a hybridné DualSIM (2x SIM alebo 1x SIM + 1x microSD). O LTE frekvenciách výrobca zatiaľ mlčí, no na 99% je podporovaná iba základná trojica — 1800 / 2100 / 2600 MHz

meizu m6 note

zdroj fotografie: Meizu

Narozdiel od konkurenta Mi 5X má M6 Note aj nižšiu začínajúcu cenu. Za verziu s 3 GB RAM a 16 GB úložiskom si výrobca pýta v prepočte 140 €. Za rovnakú RAMku a 32 GB úložisko zaplatia Číňania 165 € a 4 GB RAM pamäť RAM a 64 GB úložisko môžu získať za 216 €. Pre porovnanie, cena Mi 5X začína na úrovni 165 €. Tento model sa čínskemu výrobcovi rozhodne podaril a určite má veľký potenciál. Svojou výbavou a cenou sa zaraďuje medzi Xiaomi Redmi Note 4X a Mi 5X, pričom zákazníci ho môžu uprednostniť aj vďaka unikátnemu dizajnu či priaznivej cene.

Smartfóny