banner-pro-6
Meizu v posledných týždňoch predstavuje jedno zariadenie za druhým. Dnes prišiel na svet model M5 Note, ktorý prichádza ako zástupca strednej triedy s celokovovým telom a veľkou batériou. Zaujme aj krásnym dizajnom. Bohužiaľ, očakávaný model Pro 6 Edge zatiaľ nebol predstavený, aj keď sa uvádzalo, že tieto dve novinky prídu spolu.

Nový Meizu M5 Note prichádza ako plnohodnotný člen mid-range smartfónov. Výrobca novinke doprial krásny dizajn s celokovovou konštrukciou, ktorú na zadnej strane delia iba antény. Tie sa nachádzajú v hornej a dolnej časti. Prednú stranu Meizu vybavil krásnym 5,5″ displejom s jemným FullHD rozlíšením. Aj keď sa jedná o zástupcu strednej triedy, prémiový vzhľad dodáva smartfónu aj 2.5D zahnutie displeja po stranách. Pod obrazovkou nájdeme snímač odtlačkov prstov, ktorý odomkne zariadenie už za 0,2 sekundy. Vrchnú časť prednej strany obsadil snímač predného fotoaparátu. Ten dostal rozlíšenie 5 MPx a kvalitu fotiek dokáže vylepšiť špeciálny algoritmus ArcSoft.

meizu-m5-note

TIP: Meizu taktiež sleduje najnovšie trendy, pripravuje model Pro 6 Edge so zahnutým displejom

Hlavný fotoaparát prichádza s 13 MPx rozlíšením a clonou f/2.2 v snímači od Sony. Nazmar nevyjde ani PDAF zaostrovanie. Zadnú stranu tiež Meizu už štandardne vybavilo LED diódou, ktorá je umiestnená pod fotoaparátom. Vo vnútri novinky sa nachádza procesor Helio P10, ktorý síce veľa vody nenamúti, no postará sa o dostatok výkonu pre bežné úkony. S ním spolupracuje operačná pamäť RAM s veľkosťou 3/4 GB v závislosti od veľkosti vnútorného úložiska. To je vybavené kapacitou od 16 do 64 GB, pričom sa dá rozšíriť microSD kartami až do 128 GB. Najväčšia RAM pamäť bude dostupná v kombinácii so 64 GB úložiskom. Meizu tiež popracovalo na lepšom prijímaní signálu a vylepšilo antény, ktoré sú teraz stabilnejšie a až dvojnásobne silnejšie v porovnaní s predchodcom.

Vzorová fotografia nového Meizu M5 Note

Vzorová fotografia z nového Meizu M5 Note

Na bočnej strane sa nachádza hybridný slot pre dve SIM karty súčasne alebo v kombinácii jednej karty SIM a jednej MicroSD pamäťovej karty. Ďalšou z veľkých predností nového M5 Note je jeho batéria. Tá dosahuje kapacitu až 4000 mAh, čo s prehľadom bude stačiť na celý deň používania. Nechýba ani rýchle nabíjanie s výkonom 18 W. Ako už možno predpokladáte, M5-ka prichádza s novou nadstavbou výrobcu, Flyme OS v najnovšej, 6. verzii.

meizu-m5-note-03
Celý systém mal výrobca zdokonaliť a vylepšiť pre rýchlejší chod a menšiu energetickú náročnosť. Meizu do svojho smartfónu konečne integrovalo aj modem s plnou LTE podporou na území Slovenska a M5 Note je tak úplne prvý smartfón od Meizu, ktorý prichádza s podporou 800 MHz LTE frekvencie. Uvidíme, ako sa to prejaví v praxi. Meizu M5 Note si spoločnosť ocenila na 121 € za model s 3 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. Za dvojnásobné úložisko, pri rovnakej RAM-ke (32 GB ROM a 3 GB RAM) si domáci, čínski záujemcovia priplatia len 15 € a najvyššia verzia so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB úložiskom bude k dispozícií už od 202 €. Predaje začnú ešte pred Vianocami, konkrétne 8. decembra, aby si ich noví zákazníci ešte stihli zaobstarať pod vianočný stromček. Uvedené ceny sú určené len pre domáci, čínsky trh. Ceny pre nás budú opäť o niečo vyššie a za 32 GB verziu v e-shope iBuygou.com zaplatíme 223 €. 64 GB verzia nás potom vyjde na 297 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP