Aktualizované 12.7.2024:

Blesk z jasného neba. Anthony Mackie oficiálne prevzal všetky povinnosti po Stevenovi Rogersovi a stáva sa z neho nový Kapitán Amerika. Očakávaná novinka konečne ukázala prvý trailer, ktorý vyzerá veľmi sľubne.

Svoj debut v MCU zažije aj legendárny herec Harrison Ford v úlohe novozvoleného amerického prezidenta Thauddeusa Rossa. Ako naznačila ukážka nižšie, Sam sa ocitne uprostred medzinárodného konfliktu. Neostáva mu nič iné ako všetko zobrať na seba a zastaviť globálne sprísahanie skôr, ako dôjde k zničeniu sveta.

Vo filme Captain America: Brave New World si hlavné úlohy zahrali Anthony Mackie a Harrison Ford. Zoznam hereckého obsadenia doplnili Danny Ramirez, Shira Haas, Xosha Roquemore, Carl Lumbly, Giancarlo Esposito, Liv Tyler a Tim Blake Nelson. Film režíruje Julius Onah a produkciu si na starosti zobrala hlava MCU Kevin Feige.

V slovenských kinách film štartuje 13. februára 2025.

Pôvodný článok:

Ikonického hrdinu Marvelu čaká nový začiatok. Kapitán Amerika v podaní obľúbeného Chrisa Evansa je minulosť a fanúšikovia MCU dobre vedia, že symbolický štít po ňom preberie herec Anthony Mackie, ktorý doposiaľ v tituloch Marvelu vystupoval ako Sam „Falcon“ Wilson.

Nový predstaviteľ sa ako Kapitán Amerika objavil už v seriáli Falcon a Zimný vojak, čoskoro ho čaká plnohodnotný debut na veľkom plátne v pripravovanom veľkofilme Captain America: Brave New World. Ten po odklade a dodatočných pretáčkach do kín dorazí vo februári budúceho roka a Marvel teraz prvýkrát odhalil ikonického hrdinu v podaní nového herca.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anthony Mackie (@anthonymackie)

Reakcie fanúšikov sú podľa očakávaní rozporuplné, keďže Mackie štít preberá po všeobecne populárnom Chrisovi Evansovi, ktorý sa objavil celkovo v 11 filmoch MCU.

O film sa v podobe režiséra postará Julius Onah, ktorý má zatiaľ na konte skôr priemerné snímky ako Dokonalý študent či The Cloverfield Paradox. Okrem nového Kapitána Ameriku vo filme uvidíš aj Harrisona Forda alias Thunderbolt Rossa, z ktorého sa pravdepodobne stane Red Hulk. Vráti sa tiež Tim Blake Nelson ako Leader a Liv Tyler ako Betty Ross.

V kinách musí uspieť

Očakávania od Captain America: Brave New World sú okrem zmeny hereckého predstaviteľa vysoké aj z dôvodu astronomických nákladov. Snímku postihli viaceré prerábky, do ktorých mal Marvel naliať približne 100 miliónov dolárov. Celkové náklady sa preto podľa World of Reel vyšplhali k závratným 350 až 375 miliónom dolárom, čo z novinky robí nielen najdrahší film MCU, ale tiež jednu z najnákladnejších snímok histórie.

V rozpočte navyše nie sú zarátané ďalšie desiatky miliónov na distribúciu a marketing, nový Kapitán Amerika teda do kín dorazí s nožom na krku. Okrem zmienenej snímky sa budúci rok fanúšikovia MCU môžu tešiť aj na premiéru Thunderbolts (máj 2025) a Fantastic Four (júl 2025).

Oficiálne je na budúcoročnom programe Marvelu naďalej aj vydanie nového Bladea, toho sa však budúci rok s istotou nedočkáme. Zakliaty film MCU nedávno opäť zmenil režiséra a začína sa na ňom pracovať nanovo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú