Občas sa jednoducho stane, že z nepozornosti alebo nešťastnou náhodou prídeme o náš smartfón. Spolu s ním však stratíme aj fotografie či videá a mnoho ďalších súborov. Pokiaľ si sa aj ty dostal do tejto nezávideniahodnej situácie, poradíme ti, ako môžeš tvoje zariadenie s operačným systémom Android na diaľku vyhľadať.

V prípade, ak sa niekomu podarí stratiť jsmartfón, nemusí byť hneď všetko stratené. Vďaka niekoľkým spôsobom je možné svojho strateného pomocníka vyhľadať a zabrániť neoprávnenej osobe, aby si prehliadala súbory. Dokonca je na diaľku možné znova zapnúť hlasité zvonenie či úplne vymazať internú pamäť. My ti prinášame niekoľko rád, ktoré môžu pomôcť pri hľadaní.

Správca Android smartfónu

Pre využitie tejto funkcie sa najprv musíš prihlásiť do svojho Google účtu, ktorý je prepojený s tvojim smartfónom. Následne je potrebné akceptovať podmienky používania a súhlasiť s odosielaním údajov. Správca Android zariadenia je dostupný ako vo webovej verzii, tak aj vo forme aplikácie pre smartfóny a tablety. Po spustení môžeš využiť funkcie, ktoré ponúka. Medzi nimi je zobrazenie strateného zariadenia na mape, ale aj možnosť prehrať zvuk, uzamknúť ho a zobraziť na ňom odkaz pre nálezcu či dokonca vymazať z neho všetok obsah.

zdroj fotografie: Screenshot / Google

Nájdi svoj smartfón aj v tichom režime

S použitím Správcu Android zariadenia môžeš prehrať zvuk na stratenom smartfóne, aj keď je aktivovaný tichý režim. Pre túto možnosť stačí jednoducho kliknúť na „Prehrať zvuk“, pričom zariadenie bude zvoniť po dobu 5 minút na maximálnej hlasitosti. Pokiaľ začuješ prehrávaný zvuk, vypnúť ho môžeš stlačením domovského či napájacieho tlačidla.

zdroj fotografie: Screenshot / Google

Nenechaj si ujsť
Android smartfóny v sebe skrývajú množstvo funkcií, ktoré ti môžu uľahčiť život

Uzamknutie obrazovky

Stále si svoj smartfón nenašiel? Nemaj hlavu v smútku a radšej si ho zabezpeč zamknutím obrazovky, pričom na nej môžeš nechať správu. Po kliknutí na funkciu „Uzamknúť“ stačí vyplniť telefónne číslo a zanechať odkaz pre nálezcu, kde ti napríklad môže smartfón odovzdať. Týmto spôsobom jednoducho, no účinne ochrániš údaje.

zdroj fotografie: Screenshot

Vymazanie všetkého obsahu

Ak si už vyskúšal všetky rôzne rady a kroky, no nikto sa so správou o náleze tvojho smartfónu neozval, mal by si zrejme začať uvažovať o vymazaní údajov a obnovení továrenských nastavení. Pokiaľ tvoj Android skončil v rukách zlodeja, zrejme to posledné, čo by si si prial je, aby získal prístup k tvojim súborom, kontaktom či emailom. Google však pre tento prípad vytvoril aj zadné vrátka, ktoré sú vhodným riešením, pokiaľ už neexistuje nádej. Po kliknutí na „Vymazať“ sa zjaví upozornenie, že všetky dáta budú zo zariadenia odstránené, čím však strácaš nádej na jeho opätovné nájdenie v Správcovi Android zariadení. Po odstránení údajov a obnovení továrenských nastavení je tiež vhodné zmeniť si heslá k svojim účtom, ktoré boli so strateným telefónom prepojené.

zdroj fotografie: Screenshot

Strata smartfónu je vskutku nepríjemnou situáciou, no aj v tomto prípade je potrebné zachovať chladnú hlavu. Po tom, čo stratu nahlásiš príslušným orgánom, však môžeš skúsiť svoje zariadenie hľadať aj ty, a to pomocou vyššie spomenutých rád. Najhorším scenárom je však vymazanie všetkých údajov, ktoré ti, bohužiaľ, už nikto nevráti. Podarilo sa ti už niekedy stratiť tablet či smartfón?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom