banner-le-max-2

Presne tak, ako sme očakávali, čínsky startup medzi výrobcami smartfónov, spoločnosť LeEco, dnes svetu odhalila svoju ďalšiu nadupanú vlajkovú loď. Oficiálny názov novinky znie LeEco Le Pro 3 a za poriadne prekvapivú cenu prináša hardvér tých najvyšších kvalít a schopností.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnešným dňom je špekuláciám ohľadom najnovšej vlajkovej lodi výrobcu LeEco definitívny koniec. Smartfón LeEco Le Pro 3 bol pred malou chvíľou oficiálne predstavený na konferencii v domovskej krajine spoločnosti. Aj keď samotné predstavenie nebolo prehnane grandiózne, grandiózny smartfón prinieslo. Model Le Pro 3 spája všetky doteraz nabrané skúsenosti spoločnosti pri výrobe smartfónov do jednej, ultra tenkej kovovej konštrukcie. Jej hrúbka je len 7,5 mm, pričom LeEco sa do takto tenkého tela podarilo napchať poriadnu výbavu.

leeco-le-pro-3-oficialne-1

Prednú stranu tvorí už klasický, 5,5-palcový displej s FullHD rozlíšením využívajúc IPS technológiu. Displej po okrajoch dostal aj neslávne známe 2,5D zahnutie. Náhľadom do útrob najnovšieho LeEco Le Pro 3 sa dostávame k tomu najzaujímavejšiemu. Tým je nepochybne najnovší Qualcomm Snapdragon 821 procesor, ktorý sa stal pohonnou jednotkou vlajkovej lode od LeEco. Jeho taktovacia frekvencia je až 2,35 GHz, čo sa premietlo aj do výsledku hrubého výkonu testovaného v aplikácii AnTuTu. V nej finálna verzia smartfónu dosiahla obrovské skóre 163 594 bodov! Upgrade dostal aj samotný grafický akcelerátor, ktorým je stále Adreno 530, no tentokrát beží na vyššej frekvencii, konkrétne 653 MHz. Po stránke pamätí sa budú predávať až 4 verzie – 4 GB RAM + 32 GB ROM, 4 GB RAM + 64 GB ROM, 6 GB RAM + 64 GB ROM a 6 GB RAM + 128 GB ROM. Výrobca zvolil doposiaľ najmodernejšie pamäťové čipy – LDDR4 RAM a UFS 2.0. Bohužiaľ, modelu s 8 GB RAM sa pravdepodobne nedočkáme.

leeco-le-pro-3-oficialne-7

Presunom na zadnú stranu sa nám naskytá pohľad na šošovku 16 MPx zadného fotoaparátu s rýchlym fázovým PDAF zaostrovaním. LeEco nezabudlo ani na snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený pod zadným fotoaparátom. Predná strana zasa dostala 8 MPx selfie snímač. Okrem brutálneho výkonu a luxusnej tenkej konštrukcie LeEco Le Pro 3 prichádza aj s poriadnou batériou. Jej kapacita je až 4070 mAh, čo by malo stačiť na dva dni náročného používania. Vítaná je aj funkcia rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0 s výkonom až 24 W, ktorá batériu dobije na 50 % kapacity už za 30 minút.

leeco-le-pro-3-oficialne-8

Po stránke konektivity LeEco Le Pro 3 prichádza s DualSIM stand-by funkcionalitou, duálnou WiFi anténou s MIMO technológiou a teoretickou rýchlosťou až 866 Mbps. Maximálna podporovaná rýchlosť 4G LTE sietí je až 600 Mbps. Zabudnúť nemôžeme ani na duálne predné stereo reproduktory, ktorých výkon dosahuje až 93 dB. Ako aj v prípade modelovej rady smartfónov Le 2, ani najnovšie Le Pro 3 nedisponuje 3,5 mm audio jackom. Svoju hudbu si tak prehráte cez USB Type-C konektor s funkciou CDLA, teda prostredníctvom technológie bezstratovej kvality zvuku. Systémovú časť LeEco Le Pro 3 tvorí už známa nadstavba eUI vo verzii 5.8, ktorá je založená na Androide 6.0 Marshmallow.

leeco-le-pro-3-oficialne-5

Informácie o cene a dostupnosti budú verejnosti odhalené neskôr. Odhaduje sa však, že cena za najnižšiu verziu LeEco Le Pro 3 so 4 GB RAM a 32 GB ROM nepresiahne hranicu 1799 juanov, čo je v prepočte perfektných 240 €!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
31%
Páči sa mi to
34%
Chcem to
25%
Mám to
3%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
6%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]