Stačí zavrieť oči a pri vyslovení názvu filmu sa ti okamžite vybavia v pamäti. Mnohé snímky obsahujú legendárne scény, ktoré dokázali divákov šokovať, rozplakať či rozosmiať spôsobom, aký nezažili dlhú dobu.

Pre mnohých hercov či tvorcov sa stali doslova poznávacou značkou a viaceré sa stali terčom paródií či vtipov. Každý pravý milovník filmov ich videl nespočetne mnohokrát a vie ako dopadli. O tom, či sa môžeš nazývať pravým expertom vo filmoch aj ty, sa môžeš presvedčiť v našom kvíze, ktorý ti nič nedaruje.

Čo spraví Joker v Temnom rytierovi, keď sa ho pri jednaní s gangstrami snaží jeden zo zloduchov spacifikovať?

Heath Ledger TMDB
Správne! Nesprávne!

Ikonická scéna zobrazuje Jokera, ktorý predvádza kúzelnícky trik pred zhromaždenou skupinou darebákov. Nechá ceruzku „zmiznúť“ tak, že ceruzku zapichne do stola a následne na ňu narazí hlavu jedného zo zločincov. Režisér Christopher Nolan dokonca nechcel v tejto scéne použiť špeciálne efekty a tak musel herec Heath Ledger spolu s kaskadérom spraviť menší husársky kúsok.

V legendárnej scéne Tarantinových Nehanebných bastardov si britský dôstojník Hicox v prestrojení za nacistického veliteľa objednáva tri Whiskey. Čo nasleduje?

Michael Fassbender objednáva whiskey TMDB
Správne! Nesprávne!

Hlavný cieľ skupiny Bastardov infiltrovať sa v prestrojení za nemeckých vojakov k Hitlerovi a zabiť ho nevyšiel z dôvodu, že dôstojník Hicox pri objednávaní v bare použil britský spôsob, ktorý major Hellström odhalí a následne nastáva obrovská prestrelka.

Čo sa stane, keď Frodo drží prsteň nad lávou v Hore osudu?

Frodo a prsteň TMDB
Správne! Nesprávne!

Frodo nedokázal zničiť prsteň a tak si ho nakoniec nasadil. Zatiaľ čo sa s ním stal Frodo neviditeľným, Smeagol bol schopný sledovať jeho stopy a skočil na neho. Po bitke mu Smeagol odhryzne prst aj s prsteňom a padá do horúcej lávy Hory osudu.

V záverečnej časti filmu Sedem detektív Somerset otvára krabicu so zásielkou, zatiaľ čo ďalší detektív Mills stojí vedľa sériového vraha Doeho. Čo sa stane v ďalších minútach?

Sedem TMDB
Správne! Nesprávne!

Film Sedem končí zdrvujúcim veľkým odhalením, keď sa ukáže, že Doe sťal hlavu Millsovej tehotnej manželke a jej odrezaná hlava je to, čo nájde Somerset v krabici. Millsa to psychicky položí a pod obrovským psychickým tlakom nakoniec Doeho zastrelí.

V závere oceňovaného hororu Saw sa jeden z uväznených aktérov morbídnej hry sériového vraha rozhodol...

TMDB
Správne! Nesprávne!

V poslednom zúfalom pokuse zachrániť svoju rodinu si Lawrence pomocou košele utiahol nohu a napriek tomu, že sa ho Adam snažil upokojiť, odrezal si chodidlo pílkou.

V ikonickej záverečnej scéne v treťom pokračovaní Votrelca prichádza na trestaneckú kolóniu spoločnosť Weyland-Yutani, ktorej cieľom je vyslobodiť Ellen Ripleyovú. Ako zareagovala pri ich stretnutí?

Ellen Ripley TMDB
Správne! Nesprávne!

Po zabití Votrelca, ktorý sa dostal na trestaneckú kolóniu raketoplánom, sa Ripleyová obetuje skokom do obrovskej pece. Dôvod bol, že „Facehugger“ do nej počas letu nakládol vajíčko s ďalším malým zárodkom Votrelca. Jej tragický koniec tak bol plánom ako vyhladiť poslednú stopu Votrelcov a zabrániť tomu, aby ju spoločnosť Weyland-Yutani použila ako biologickú zbraň.

Vo filme Departed sa v jednej scéne podarilo Billymu (Leonardo DiCaprio) zatknúť zločinca Colina (Matt Damon) infiltrovaného v polícii. Ako sa situácia cestou vo výťahu nakoniec vyvinula?

YouTube/THESSALONIAN31N
Správne! Nesprávne!

Výťahová scéna vo filme Departed sa stala jednou z najšokujúcejších, aké kedy Hollywood videl. Nie preto, že by podobné prekvapenia neexistovali. Išlo o to, akým krutým a rýchlym spôsobom autori ukončili pôsobenie hlavnej postavy Billyho s tvárou Leonarda DiCapria, ktorú si vo filme obľúbili mnohí diváci. Billy napriek slovám Colina, aby ho zabil, považoval za správne odviesť ho na policajnú stanicu. Na prízemí však čakal Colinov kolega, ktorý ho okamžite po otvorení dverí strelil do hlavy.

V kultovej scéne Prci, prci, prcičky nájde Jim v kuchyni u svojich rodičov jablkový koláč. Čo sa s ním stane?

Teplý jablkový koláč YouTube/Universal Pictures
Správne! Nesprávne!

Ako chutí tretia méta? Ako teplý jablkový koláč. Jim sa rozhodol poslúchnuť kamarátovu radu a teóriu vyskúšal na vlastnej koži. V snahe sa zdokonaliť vo svojich sexuálnych praktikách a zároveň prísť čo najskôr o svoje panictvo si vyskúšal malý „sex“ s jablkovým koláčom. Scéna končí, keď ho pri tom nájde jeho otec.

Čo nasleduje v zlomovej scéne vo filme Joker po tom, čo Arthur Fleck počas Franklin Show porozpráva zopár kontroverzných a nevydarených vtipov?

YouTube/WarnerBros.
Správne! Nesprávne!

Vnútorná psychologická katarzia zlomeného duševného stavu Arthura Flecka bola dokonaná počas jeho účasti vo Franklin Show s jeho obľúbeným komikom, ktorý mu pripravil rovnako trpké sklamanie ako jeho okolie. V návale emócií a beznádeje, ktorú umocnil pískajúci dav či nespokojný Franklin, si Joker pripravil svoje posledné číslo - vytiahnuť zbraň a zastreliť toho, koho v živote najviac obdivoval – Franklina Murrayho.

David spolu s poslednými preživšími uniká v aute uprostred hmly, v ktorej sa ukrývajú krvilačné a mimozemské príšery. Čo spraví hlavný hrdina v snímke Hmla, keď mu dôjde palivo?

Hlavní hrdinovia utekajú autom YouTube/Metro-Goldwyn-Mayer
Správne! Nesprávne!

Horor Hmla od oscarového režiséra Franka Darabonta (Zelená míľa) disponuje jedným z možno najtragickejších filmových záverov v histórii. Keď preživším dôjde palivo, vedia, že ich šanca na prežitie je prakticky nulová. Poveria tak Davida, že ich všetkých zastrelí a potom si sám vezme život. Obrovskou tragédiou a cynickou iróniou je, že po tom, čo David všetkých zabije, hmla sa začína rozpúšťať a prichádza na pomoc armáda.

Čo spravil Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) vo filme Once Upon a Time in Hollywood po tom, čo mu do bazéna náhle spadla jedna z vrahýň zo skupiny okolo neslávne známeho Charlesa Mansona?

Sony Pictures Entertainment
Správne! Nesprávne!

Skutoční herci často mávajú doma uložené filmové rekvizity zbraní a hlavná postava filmu Once Upon a Time Rick Dalton dokonca vlastnila plameňomet. Rick ho neváhal okamžite a s kľudom použiť v jednej najzábavnejších scén, keď ho pri oddychu v bazéne vyrušila ženská votrelkyňa, ktorú bez milosti upálil.

Neo vo filme Matrix prvýkrát narazí na agenta, ktorých stretnutie končí obvykle smrťou. Čo spraví, keď na neho namieri svoju pištoľ?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V kultovej scéne, ktorá sa dočkala viacero paródií a naplno definovala vizuálny efekt „bullet-time“, sa Neovi pri stretnutí s agentom vyčerpá zásoba nábojov. Po tom, čo agent na neho vystrelí zopár rán, Neo prvýkrát zisťuje, že sa dokáže vyhnúť guľkám.

Čo spraví Forrest Gump pri stretnutí s americkým prezidentom Lyndonom B. Johnsonom po udelení Medaily cti?

YouTube/The Icy Cool Tv
Správne! Nesprávne!

Počas odovzdávania Medaily cti vo Washingtone, D.C., prezident Johnson žartuje, že by rád videl Gumpove strelné zranenie zadku, ktoré si privodil vo vojne vo Vietname. Gump to berie seriózne ako vždy a okamžite zhadzuje nohavice, aby mu ukázal ranu na zadku v priamom prenose pred celým národom.

Jules a Vincent vezú v aute v kultovej scéne v Pulp Fiction Marvina. Čo nasleduje po tom, ako sa Vincent otočí na Marvina sediaceho na zadnom sedadle?

YouTube/Movie Clips
Správne! Nesprávne!

To, že Tarantino vie diváka prekvapiť v každej scéne, potvrdil už v Pulp Fiction, keď Vincent „neúmyselne“ zabíja Marvina svojou pištoľou, keď Jules prešiel autom cez hrboľ. Existujú však viaceré teórie, ktoré hovoria skôr o úmyselnosti než čírej náhode.

Čo napadne Andyho Dufresneho počas opravných prác na streche vo filme Vykúpenie z väznice Shawshank?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Počas prác na streche Andy započuje, ako hlavný dozorca Hadley diskutuje o svojich daňových problémoch. Andy sa aj napriek tomu, že ho dozorca skoro zhodí zo strechy, rozhodne ponúknuť mu svoje služby talentovaného bankára výmenou za pár pív pre svojich kamarátov.

Vo filme My sme Millerovci dolapí hlavných hrdinov nahnevaný zloduch so svojím bodyguardom, ktorým predtým ukradli drogy. Čo v tej chvíli napadne Rose (Jennifer Aniston)?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Keďže trestom za ukradnuté drogy má byť pre Millerovcov smrť, Rose napadne posledná možnosť, ako sa zachrániť. Na odlákanie pozornosti zloduchov im ponúkne striptízový tanec, čo gangstri s lišiackym úsmevom radi využijú.

Čo spravil Borat po vysnívanom stretnutí so svojou bohyňou Pamelou Anderson?

Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa YouTube/RecycledCinema
Správne! Nesprávne!

Ako svoju vyvolenú nastávajúcu si Borat na svojom výlete v USA vybral sexbombu Pamelu Anderson, ktorú na konci filmu aj reálne stretne. Pochopiteľne ho okamžite odmietne, Boratovi však jej nesúhlas absolútne neprekáža, rozhodne sa teda nasadiť na ňu vrece a uniesť ju.

Známe legendárne zlodejské duo Harry a Marv opäť stretáva Kevina vo filme Sám Doma 2: Stratený v New Yorku. Ako zareaguje Kevin?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Po tom, čo Harry a Marv ako notorickí zlodeji utekajú z väzenia, ich cesty s Kevinom sa opäť spoja v obrovskom New Yorku. Prvýkrát sa stretávajú pred známym hračkárstvom, na čo Kevin rázne odpovedá krikom a okamžitým útekom do ulíc veľkomesta.

Ako zareaguje Luke Skywalker na slová svojho „otca“ Darth Vadera pridať sa k nemu a k Imperátorovi vo filme Hviezdne Vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Legendárna scéna celého Star Wars, keď sa Darth Vader prizná Lukeovi Skywalkerovi k desivému tajomstvu, že je jeho otec, sa stala doslova kultovou aj mimo Hollywoodu. Okrem nepríjemného faktu sa Luke pri stretnutí s Darth Vaderom musí vysporiadať aj s tým, že prišiel o ruku a po ponuke pridať sa na stranu Temna sa rozhodne radšej skočiť do obrovskej šachty a utiecť.

Ako reaguje Terminátor na výzvu člena motorkárskeho klubu, aby vrátil ukradnutú motorku vo filme Terminátor 2?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Výrazne poľudštená verzia Terminátora si v druhom filmovom pokračovaní vyberie šatník v miestnom motorkárskom klube a okrem toho si na cestu berie motorku ako odmenu. Zastaviť sa ho pokúša chlapík s brokovnicou, ktorý chce motorku späť. Terminátor zareaguje až veľmi disciplinovane a bez jediného škrabanca vytrhne chlapíkovi jeho brokovnicu a ako módny doplnok si vezme slnečné okuliare.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP