Streamovacie služby rýchlym tempom naberajú na popularite a súboj veľkých hráčov sa už čoskoro presunie aj na Slovensko.

K Netflixu či HBO Go pribudne ďalšia atraktívna služba Disney+. Posilnenie lokalizácie zas hlási spoločnosť Amazon, ktorá chce do Prime Video v čoraz väčšej miere pridávať podporu českých titulkov, prípadne dabingu.

Streamovacia služba HBO GO sa tiež neskôr počas budúceho roka 2022 zmení na väčšiu a zároveň drahšiu alternatívu HBO Max. No a aby toho nebolo málo, vstup na Slovensko avizoval aj Discovery so streamovacou  službou Discovery+ zameranou na dokumentárny obsah.

Televíznych fanúšikov na Slovensku teda čaká turbulentný rok, pripravili sme preto prehľad najväčších streamovacích služieb, ktoré sa o naše predplatné budú uchádzať. Upozorňujeme, že platforma Disney+ ešte na našom území nie je dostupná.

Základný prehľad streamovacích služieb

FonTech

* Služba Disney+ na Slovensku zatiaľ nie je dostupná, informácie o veľkosti knižnice sa pri predstavení na našom trhu môžu zmeniť

** Počet profilov pri službe Apple TV+ platí len pri využití funkcie Rodinné zdieľanie

Netflix

Služba v skratke: S viac ako 200 miliónmi predplatiteľmi je Netflix v súčasnosti neohrozeným lídrom na poli streamovacích služieb. Na Slovensku služba funguje od roku 2016 a okrem obsahu tretích strán sa v posledných rokoch čoraz výraznejšie spolieha aj na vlastnú tvorbu, do ktorej len za rok 2020 plánovala investovať takmer 20 miliárd dolárov.

Netflix v posledných rokoch uzavrel niekoľko exkluzívnych partnerstiev so známymi hercami aj filmovými tvorcami ako Adamom Sandlerom či Davidom Fincherom. Meno služby sa spája aj s vynikajúcimi dokumentárnymi sériami zameranými na známe osobnosti, historické udalosti, vedu a techniku. Služba vyniká jednoduchým prístupom na všetkých moderných (aj domácich smart) zariadeniach a ponúka enormné množstvo obsahu.

Stráca naopak v oblasti jeho kolísavej kvality či chýbajúcej lokalizácie.

Cena: Predplatné Netflixu pozostáva z troch základných balíkov, ktoré sa líšia kvalitou videa a počtom zariadení, na ktorých je možné pod jedným účtom obsah súbežne sledovať. Základný balíček je možné zakúpiť za cenu 7,99 €, za čo používateľ dostane obsah iba v štandardnej (bohužiaľ ani nie HD) kvalite, obsah je s ním možné sledovať len na jednom zariadení.

Netflix

Za „štandardný“ balík si síce užívateľ priplatí 2 eurá, za 9,99 € ale dostane videá vo Full HD kvalite a možnosť súbežného sledovania na dvoch zariadeniach. Najdrahšie predplatné v podobe „premium“ balíka za cenu 11,99 eur  sprístupňuje obsah v 4K rozlíšení s podporou HDR a streamovanie rozširuje na štyri zariadenia.

Zdieľanie v rámci domácnosti: Netflix umožňuje zdieľať účet s 2 až 4 ďalšími členmi domácnosti v závislosti od predplateného balíka. Preferencie jednotlivých užívateľov sú uložené v samostatných profiloch. Súčasťou je aj samostatný kanál Netflix Kids s množstvom rozprávok a obsahu pre mladšie obecenstvo.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú