OpenSignal zverejnil zoznam krajín s najrýchlejším mobilným pripojením

banner-ulefone-future
OpenSignal zverejnil prieskum krajín s mobilným pripojením podľa rýchlosti a dostupnosti. Slovensko v ňom pritom nedopadlo najlepšie, no ani najhoršie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Poďme na to však postupne. Prvý zoznam sa týka dostupnosti 3G, respektíve novšieho 4G pripojenia. Prvé miesto obsadila Južná Kórea s neuveriteľnou 98% dostupnosťou. Hneď za ňou sa umiestnilo Japonsko a Izrael na treťom mieste. Slovensko sa radí až medzi posledné krajiny na zozname a patrí mu 74% dostupnosť 3G, respektíve 4G pripojenia. Ešte horšie však dopadla Česká republika so 68 percentami.

Best-and-worst-network-cover-2016

S rýchlosťami je to už trochu inak. Tabuľke síce stále úraduje Južná Kórea, no za ňou sa umiestnil Singapur a Maďarsko. I keď v pokrytí sme až tak dobre nedopadli, rýchlosťami sa radíme do vyšších priečok. Pre porovnanie, kým v Južnej Kórei sa priemerná rýchlosť 3G/4G internetu pohybuje na 41 Mbps, na Slovensku máme okolo 16 Mbps. Prieskum prebiehal vďaka viac ako 822 tisíc užívateľom, ktorí si nainštalovali aplikáciu OpenSignal. V tabuľkách sú pritom priemerné hodnoty a nejedná sa o najvyššie zaznamenané rýchlosti.

10-fastest-countries-2016

Nakoniec tu máme posledný prieskum, ktorý ukazuje, koľko percent času trávia ľudia na Wi-Fi namiesto mobilného internetu. V až 46 krajinách trávia ľudia na Wi-Fi viac ako 50% času. Dôvodom sú buď nízke rýchlosti 4G pripojenia, nedostupnosť pokrytia či malé dátové balíčky (ako aj u nás na Slovensku). V tomto prípade sa Slovensko zaradilo približne niekde do stredu. Ak by ste si chceli pozrieť kompletné výsledky, môžete zamieriť na túto stránku.

Ste spokojní s pokrytím a rýchlosťami mobilného internetu u svojho operátora?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.