Pred pár týždňami prišli slovenskí diváci o jednu z najpopulárnejších českých televíznych staníc, o televíziu Nova. Operátori odstránili všetky jej programy zo svojej ponuky na vlastnú žiadosť. Teraz však hrozí, že televízne obrazovky budú ochudobnené o ďalšiu populárnu stanicu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Televízia JOJ sa na obrazovkách objavila už v roku 2002 a za 15 rokov svojho pôsobenia si ju obľúbili množstvo divákov. Časom sa však „ego“ tejto televíznej stanice zvýšilo až priveľmi a teraz jej hrozí, že ju poskytovatelia nadobro vyradia zo svojej ponuky. Dôvodom sú prehnané požiadavky, ktoré JOJ-ka od operátorov vyžaduje. O týchto skutočnostiach len pred nedávnom informovala Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií, ktorá zastupuje operátorov, ako UPS, Slovanet a ďalších.

zdroj fotografie: TV JOJ

Podľa posledných informácií požaduje JOJ-ka od operátorov privysoké poplatky za šírenie vysielania a zároveň chce mať zahrnuté všetky svoje programy už v základnom balíku. To by im však spôsobilo značné finančné problémy. Z tejto napätej situácie tak vedú iba dve cesty von. Buď sa výrazne zvýšia ceny základných balíkov, alebo operátori budú musieť televíziu vyradiť zo svojej ponuky. JOJ-ka vo svojich požiadavkách však zašla ešte ďalej a žiada aj zrušenie vysielania českých televíznych staníc na Slovensku.

zdroj fotografie: Facebook

Operátori na túto výzvu nereagujú, keďže sa nejedná o kanály, ktoré patria televízii JOJ. Tá ale nejaví ani záujem o spoluprácu s operátormi a za svojimi požiadavkami pevne stojí. V konečnom dôsledku však môže uškodiť iba sebe, pretože ak sa s poskytovateľmi televízia čoskoro nedohodne, tak je veľmi reálna šanca, že ju už na televíznych obrazovkách neuvidíme. Zároveň sú v ohrození aj stanice Plus a Wau, ktoré by boli taktiež vyradené z ponuky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
80%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
7%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Kubo102030

  Poprosím odstrániť Jojku a vrátiť České kanály, ďakujem :)

  • Lordken

   ja byt na mieste operatorov tak sa s nimi ani nebavim a im poviem „dovidenia“ a vyd**** ich zo zakladneho balika, spravim specialny joj balik za 5/7/10e alebo kolko si povie jojka a hotovo.
   A malo by to aj pozitivny efekt, pretoze drviva vacsina ludi by nebola ochotna zaplatit ani 1e navyse a tym padom by sa znizil brainwashing na premerneho slovenskeho divaka. Co by bolo celospolocensky prospesne.
   no proste win-win-win situacia (pre vsetkych okrem joj)
   Takisto by som poriesil aj markizu keby sa rozhodla zase pindat, ze poskytujem svojim zakaznikom videoarchiv s moznostou pretacania reklam…
   Zase druha vec je, ze toto by sedlac asi dost nasralo a mohlo by sa stat ze sudruh socialneho citenia Hranol by prisiel s nejakym zakonom ktory by prinutil providerov dat joj/markizu do zakladneho balika pretoze ovecky chcu pozerat – co by samozrejme viedlo k zdrazeniu pre vsetkych.

  • barney222

   mas tam preklep, spravne je HNOJKA

 • XmaxPlays

  Dobre JOJ-ke keď chce byť sprostá… Nemyslím si že by bolo vôbec možné zbaviť sa českých kanálov kedže ja pozerávam české kanály častejšie ako slovenské a takisto dve najväčšie detské stanice sú české tak nech JOJ-ka odíde. Mne to ani nebude vadiť ajtak nepozerám JOJ a bez Plusky sa zaobídem.

 • belli junior

  Ako nechcem rypat ani nic podobne ale ako je toto spojene z mobilmi ?

 • Roman Matúš Labuš

  Nech jojka odide, nikto ju tu nechce.