Pred pár týždňami prišli slovenskí diváci o jednu z najpopulárnejších českých televíznych staníc, o televíziu Nova. Operátori odstránili všetky jej programy zo svojej ponuky na vlastnú žiadosť. Teraz však hrozí, že televízne obrazovky budú ochudobnené o ďalšiu populárnu stanicu. 

Televízia JOJ sa na obrazovkách objavila už v roku 2002 a za 15 rokov svojho pôsobenia si ju obľúbili množstvo divákov. Časom sa však „ego“ tejto televíznej stanice zvýšilo až priveľmi a teraz jej hrozí, že ju poskytovatelia nadobro vyradia zo svojej ponuky. Dôvodom sú prehnané požiadavky, ktoré JOJ-ka od operátorov vyžaduje. O týchto skutočnostiach len pred nedávnom informovala Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií, ktorá zastupuje operátorov, ako UPS, Slovanet a ďalších.

zdroj fotografie: TV JOJ

Podľa posledných informácií požaduje JOJ-ka od operátorov privysoké poplatky za šírenie vysielania a zároveň chce mať zahrnuté všetky svoje programy už v základnom balíku. To by im však spôsobilo značné finančné problémy. Z tejto napätej situácie tak vedú iba dve cesty von. Buď sa výrazne zvýšia ceny základných balíkov, alebo operátori budú musieť televíziu vyradiť zo svojej ponuky. JOJ-ka vo svojich požiadavkách však zašla ešte ďalej a žiada aj zrušenie vysielania českých televíznych staníc na Slovensku.

zdroj fotografie: Facebook

Operátori na túto výzvu nereagujú, keďže sa nejedná o kanály, ktoré patria televízii JOJ. Tá ale nejaví ani záujem o spoluprácu s operátormi a za svojimi požiadavkami pevne stojí. V konečnom dôsledku však môže uškodiť iba sebe, pretože ak sa s poskytovateľmi televízia čoskoro nedohodne, tak je veľmi reálna šanca, že ju už na televíznych obrazovkách neuvidíme. Zároveň sú v ohrození aj stanice Plus a Wau, ktoré by boli taktiež vyradené z ponuky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP