Spoločnosť Japan Display (JDI) prednedávnom oznámila, že spustila masovú výrobu svojich 6-palcových bezrámikových LCD displejov. Záujemcov by sa našlo hneď niekoľko, no azda najviac diskutovaným smartfónom v tejto súvislosti je Xiaomi Mi MIX 2.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Japonský výrobca predstavil svoj „Full Active“ LCD displej, ktorý je určený pre mobilné zariadenia s minimálnymi alebo takmer žiadnymi rámikmi. Ten ponúkne uhlopriečku o veľkosti 6-palcov s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Väčšina vlajkových lodí dnes používa OLED displeje, ktoré dokážu verne zobraziť široké spektrum farieb a hlavne hlbokú čiernu. Podľa JDI ale ich displej disponuje druhou generáciou technológie Pixel Eye, ktorá sa má postarať o zobrazenie hlbokej čiernej farby. Ďalšou zaujímavosťou je, že tento displej nemá problém s vlhkými prstami. Podľa výrobcu displej zvláda gestá a dotyky vlhkými rukami bravúrne.


zdroj fotografie: Japan Display

Prognózy hovoria, že trh s bezrámikovými displejmi je medzi používateľmi stále populárnejší a naberá na sile. Na tieto displeje si brúsi zuby hneď niekoľko výrobcov. Najviac sa v tejto súvislosti spomína Sony a jeho očakávaný smartfón Xperia XZ1. Avšak najviac diskutovaným smartfónom, ktorý by tento displej teoreticky mohol využiť, je Xiaomi Mi MIX 2. Status čínskeho „leakstra“ Wanga na sociálnej sieti Weibo so sebou priniesol isté špekulácie. Wang sa pýtal svojich sledovateľov, ktorý smartfón by mohol využiť displej od JDI. Komentujúci sa vo väčšine prípadov zhodli, že by mohli ísť o Mi MIX 2.


zdroj fotografie: Screenshot/Weibo

Navyše sa v súvislosti so Xiaomi objavili ďalšie špekulácie. Tie pochádzajú opäť z Weibo a tentoraz sa spomína, že Mi Mix 2 by mohol byť jedným zo smartfónov využívajúcich technológiu 3D snímania. Tá má priniesť vylepšenia v oblasti rozoznávania tváre a či snímania očnej rohovky. Prvým smartfónom s touto technológiou by ale mala byť vlajková loď Huawei Mate. Hneď po nej sa očákáva, že Mi MIX taktiež využije túto technológiu.


zdroj fotografie: Screenshot/Weibo

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.