Podľa informácii z portálu BGR, japonská sonda Hayabusa, ktorá sa na Zem vrátila ešte v roku 2010, so sebou priniesla približne 1500 malých úlomkov asteroidu. Tie boli predmetom dlhoročného skúmania a výsledky sú fantastické.
Sonda Hayabusa začala svoju cestu ešte v roku 2003 a mierila k vzdialenému asteroidu menom Itokawa, z ktorého zobrala vzorku v podobe 1500 miniatúrnych úlomkov. S týmto nákladom sa následne vrátila späť na Zem a vedci z celého sveta sa pustili do skúmania.
Posledná správa, ktorá pozostáva z výskumu, hovorí, že aj keď čiastočky asteroidu na prvý pohľad vyzerajú ako úplne vyprahnuté, nachádza sa v nich minerál nesmierne bohatý na vodu.
Tento minerál sa volá pyroxín a ako informuje portál Futurism, vedci sa domnievajú, že veľké množstvo zemskej vody pochádza práve z takýchto úlomkov asteroidov, ktoré zhoreli pri prechode našou atmosférou.
Výskumný ústav v Arizone vo svojej novej štúdii ale predpokladá, že až 50 % zemskej vody by mohlo pochádzať práve z takéhoto vesmírneho zdroja. Tento objav tak činí z asteroidov prioritný objekt na budúce výskumy. Podľa slov výskumníka Maitrayeeho Bosea by sme sa teraz mali viac zaujímať o to, kde a ako takéto asteroidy bohaté na vodu vznikli.
Novinky

ISS dochádza „šťava“. Dostane úplne nové solárne panely. Ako ich namontujú a koľko energie dodajú?

ZAUJÍMAVÉ Starship má za sebou vážne zmeny a čelí problémom. Blíži sa však prvý orbitálny let a kolonizácia Marsu

170 km dlhé, na povrchu len zeleň a autonómne autá. V Saudskej Arábii vyrastie technologicky najvyspelejšie mesto sveta

Nadupaná herná akcia od Ubisoftu bude zadarmo. Takto si ju zahráš na akomkoľvek PC
