Každý kto niekedy skúšal písať na väčšine dnešných zariadení, či už so stylusom, alebo bez, určite mi dá za pravdu, že tradičný papier len tak niečo nenahradí.

Bežné dotykové displeje dosahujú pri používaní odozvu od 100 ms vyššie. Vyzerá to ako veľmi krátka doba, ale v skutočnosti je ju veľmi ľahké pozorovať aj voľným okom. Pozorovať oneskorenie je možné hlavne pri písaní, kedy je vidieť, ako čiara naháňa hrot stylusu alebo prsta. Vďaka oneskoreniu je tak náš rukopis neprirodzený a trhavý.

Zdroj fotografie: TomTop.com

K vyriešeniu tohto problému nepotrebujeme drahý hardvér alebo extra výkonný čipset. Už pred pár rokmi boli na trh uvedené inteligentné písacie tabuľky, ktoré dokonca neobsahujú žiadny čipset a na jednu batériu vydržia aj niekoľko rokov. Tabuľa je hrubá iba 4 milimetre a dá sa zohnať v 8.5-palcovej i 12-palcovej verzii.

Zdroj fotografie: TomTop.com

Využíva vlastnosti LCD

Základom tabule je tradičná LCD obrazovka, ktorá je zložená, ako to hovorí názov, z tekutých kryštálov, ktorých natočenie určuje, či svetlo prechádza, alebo neprechádza. V tradičných zariadeniach ich orientáciu určujú riadené elektrické impulzy. Menej známa možnosť zmeny ich orientácie je tlak. Stačí jemne pritlačiť na obrazovku notebooku alebo televízoru a je možné pozorovať zmenu farby. To všetko až do okamihu pustenia, kedy sa vrátia do pôvodnej polohy spolu s novým obnovením displeja, ktoré prebieha podľa typu displeja najčastejšie 60-krát za sekundu.

Zdroj fotografie: TomTop.com

Inteligentná písacia tabuľka sa na rozdiel od displeja v mobile prirodzene neobnovuje. Tvoj „rukopis“ tak ostane viditeľný až do stlačenia tlačidla, ktoré vynúti obnovenie obrazovky a vráti pixely do pôvodnej polohy. Energiu pre obnovenie dodáva vymeniteľná gombíková batéria, ktorá zvládne tisícky obnovení počas svojho života. Ak sa ti ju náhodou podarí vybiť, jednoducho ju vymeníš za novú.

Zdroj fotografie: TomTop.com

Podporuje akýkoľvek predmet, stylus alebo prst

Intenzita odtieňa a hrúbka priamo závisí od tlaku a písať je možné akýmkoľvek predmetom, napríklad priloženým stylusom, ba aj prstom.  Inteligentná písacia tabuľa je vhodná ako náhrada papierov pre dočasné údaje, pomocné výpočty, poznámky a zoznamy. V prípade potreby ju rýchlo vymažeš jediným tlačidlom a píšeš ďalej, nezastaví ťa ani vypísané pero, keďže žiadny atrament nepotrebuješ.

Zdroj fotografie: TomTop.com

Kúpiť inteligentnú písaciu 12-palcovú tabuľu za 15 €
Zľavový kupón LCXC4202B + 2 USD zľava po registrácii 

Ak práve nič nepíšeš, stačí tabuľu otočiť a môžeš ju využiť ako podložku pod myš, alebo pravítko. Vďaka špeciálnemu otvoru je možné pomocou pera vytvoriť jednoduchý stojanček a tabuľku postaviť na rovnú plochu. Prijateľná je aj cena. 8,5-palcová verzia stojí 11 € a ak si priplatíš len 4 €, dostaneš 12-palcovú inteligentnú tabuľu. K dispozícii sú tiež rôzne farebné verzie. E-shop ponúka kupón LCXC4202B na 12-palcovú verziu, pričom ďalšiu zľavu získať vďaka 200 zľavovým bodom, ktoré dostaneš po registrácii v e-shope.

Kupón a zľavové body je možné aplikovať v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom