Internet je plný podivných gadgetov. Niektoré si nikto nekúpi, pri ďalších sa zase nabáda otázka, či by mali byť vôbec predávané. Dali sme dokopy zoznam tých najpodivnejších, pričom niektoré z nich vedia narobiť nemalé problémy.

Časť z nich z teba spraví hackera a naučí programovať, iné sprístupnia akúkoľvek Wi-Fi. Jeden ti dokonca umožní volať úplne zadarmo a bez potreby SIM karty.

USB kľúč, ktorý vymaže všetky dáta

Potreboval si už niekedy rýchlo vymazať všetky dáta na svojom počítači s Windowsom alebo macOS? Spoločnosť Redkey USB predáva azda najpodivnejší USB kľúč. Neuložíš naň vôbec nič, no ak ho pripojíš k počítaču, celý ho totálne vymaže.

Redkey USB funguje na počítačoch s Windowsom, ktoré boli vyrobené po roku 2000. Pri macOS je to komplikovanejšie, firma uvádza, že kompatibilita je „s väčšinou Macov s procesorom Intel.“ Pri počítačoch Applu si tak musíš dať pozor na rok výroby, pretože mazacie USB funguje len na Macoch vyrobených medzi rokmi 2006 a 2020.

Či už ide o firmu, ktorá potrebuje z počítačov vymazať citlivé údaje predtým, než ich vyradí a predá, sa jednoducho bojíš, že ti niekto ukradne citlivé dáta, tento USB kľúč môže mať v praxi naozaj využitie. Svedčí o tom aj fakt, že na webe výrobcu sú všetky produkty vypredané. „Z dôvodu obrovského dopytu sú naše produkty dočasne vypredané,“ upozorňuje Redkey USB svojich zákazníkov.

Pri cene, ktorá začína na 30 dolároch, ide o prekvapivo dostupný gadget, ktorý sa však relatívne jednoducho dá zneužiť s nekalými úmyslami. Znepokojujúce je, že produkt získal certifikáciu, ktorá garantuje totálne nenávratné vymazanie dát.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP