Počas júna a júla sa po celom svete konajú oslavy Pride za rovnosť LGBTI, ktorých sa pravidelne zúčastňuje aj veľa Slovákov. Streamovacie platformy HBO GO a Apple TV+ preto najnovšie prinášajú ponuku filmov a seriálov práve s touto tematikou, aby tak podporili práva komunity.

Ponuka filmov a seriálov s LGBTI tematikou

Známy dúhový Pride neobíde napriek koronakríze ani Slovensko, avšak tento rok sa bude konať iba prostredníctvom online prenosu 25. júla s koncertami kapiel a príhovormi ľudí podporujúcich rovnosť LGBTI komunity. Jeho priaznivcom aj neprajníkom však pripravili niektorí streamovací giganti malé prekvapenie.

Do boja za práva ľudí s inou sexuálnou orientáciou sa tento rok totiž rozhodli pridať aj HBO GO a Apple TV+, ktoré pripravili ponuku filmov a seriálov s LGBTI tematikou a zoskupili ich do samostatných sekcí priamo v hlavnom menu.

Vlastný zoznam LGBTI titulov ponúka aj Netflix, avšak na Slovensku je viditeľný až po vyhľadávaní.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Netflix

Z ponuky HBO GO ide o tituly ako Euphoria, Dievča či Philadelphia, zatiaľ čo Netflix ponúka napríklad Tales Of The City, Let it Snow, či obľúbený seriál Sex Education. Apple TV+ má zase v LGBTI sekcii zaradené tituly ako Love, Simon či neuveriteľný Bohemian Rhapsody.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom