Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Filmový priemysel tu bol odjakživa k tomu, aby priniesol divákom potrebnú dávku zábavy. K tomu sú prispôsobené aj rôzne scény, ktoré sú prispôsobené tak, aby pôsobili zaujímavo aj pre obyčajného diváka. 

Niektoré scény sú pritom pritiahnuté za vlasy až príliš. Spomenúť môžme hlavne tie akčné, pri ktorých je to najviac viditeľné. Rôzne prestrelky s nekonečným množstvom nábojov bez nutnosti nabíjania zbrane či utekanie pred tlakovou vlnou z výbuchu sú bežnými trikmi tvorcov, ako udržať diváka v napätí. Realita je pritom úplne iná, než je divákovi ukázaná.

Veľké chyby aj v prípade hackovania

Redaktori z portálu Wired si tentokrát zobrali pod drobnohľad rôzne filmy od roku 1980, v ktorých sa ukazujú rôzne formy hackovania. Na chyby poukázal expert a etický hacker Samy Kamkar. Samozrejme aj tu sa nachádza veľmi veľa nezmyslov a vecí, ktoré sa v skutočnosti nedejú. Rôzne grafické prostredia, vyskakovacie okná či 3D modely sa pri hackovaní len ťažko vyskytujú. Reálne prebieha väčšina operácií priamo v kóde, respektívne v príkazovom riadku. Prečo nám teda tvorcovia filmov takto klamú a divákom ukazujú skreslenú realitu? Dôvod je veľmi jednoduchý.

Väčšina týchto vecí pôsobí navonok veľmi nudne a len ťažko by ich skutočná tvár divákov zaujala. Znalcov v danom odbore by to určite potešilo, no filmy sú tvorené pre globálny trh a nie pre jednotlivcov. Prikrášliť niektoré veci je tak viac menej nutnosťou. Koniec koncov, tak ako bolo povedané na začiatku, filmy sú tu od toho, aby diváka zabavili a upravovanie scén do toho určite patrí.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú