banner-redmi-note-4Google sa už dávnejšie pohrával s myšlienkou, že Nexus smartfóny si bude vyrábať sám. Nikdy k tomu však nedošlo a až do zániku rady Nexus boli zariadenia vyrábané rôznymi spoločnosťami. Inak by tomu nemalo byť ani pri nových Pixel smartfónoch. Google nás však možno plánuje prekvapiť.

Internetový gigant si pre nás pripravil niečo nové a výnimočné. Samozrejme, bude sa jednať o nové Pixel smartfóny, ktoré nám predstaví už 4. októbra, na čo nás upozorňuje aj mnohými reklamami. Na reklamách sa nachádza obrys telefónu, vedľa ktorého je dátum 4. október. Na druhej strane sa nachádza veľmi dobre známe logo.

LG Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google_oct_4_00

Udalosť plánovaná na 4. októbra má aj vlastnú webovú stránku, na ktorej nájdete popis potvrdzujúci, že sa bude jednať o viacero zariadení. Je však možné, že sa nebude jednať len o Pixel smartfóny. Minulý rok spoločnosť Google spolu s Nexus smartfónmi, čo boli predchodcovia rady Pixel, ukázala aj tablet Pixel C a napríklad aj Chromecast. Je teda možné, že okrem Pixel smartfónov uvidíme aj nasledovníka tabletu a ďalšiu generáciu Chromecastu.

Zaujímavé však je, že na Twitteri alebo Instagrame môžete nájsť hashtag #madebygoogle, teda vyrobené Googlom. Nové Pixel smartfóny však majú byť vyrobené spoločnosťou HTC. Chce nám týmto Google naznačiť, že v tajnosti vyvinul vlastné zariadenie, ktoré predstaví začiatkom októbra? Nemyslíme si, že by sa spoločnosti naozaj podarilo udržať zariadenie tak zahalené tajomstvom, že sme o ňom ešte nič nepočuli. Nové Pixel zariadenia by však nemali na sebe niesť značku výrobcu, ako tomu bolo u rady Nexus. Možno práve na toto Google naráža.

A post shared by Google (@google) on

Možno má Google na mysli len spojenie vlastného softvéru s hardvérom, ktorý síce samotná spoločnosť nevyrobila, no je možné, že zasahovala do jeho návrhu. Na skutočný význam ,,vyrobené Googlom“ si musíme ešte chvíľu počkať, no už 4. októbra nám to gigant všetko dopodrobna objasní. Tešíte sa na to, čo si pre nás Google pripravil?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom