banner-nexus-6pLínia smartfónov Nexus sa vyznačuje dokonalou softvérovou podporou. Boli to zariadenia robené pre samotný Google najväčšími výrobcami na svete. Sú veľmi populárne v komunite používateľov aj vývojárov, ktorí sa veľakrát starajú, aby bolo zariadenie aktualizované aj neoficiálnou cestou. 

Ak stále vlastníte Galaxy Nexus, ktorý už právom patrí do dôchodku, môžete na ňom vyskúšať najnovší Android 7.1 Nougat. Ten sa na smartfón dostal vďaka ROM od Unlegacy-Android Project. Na čele projektu stoja vývojári MWisBest a Ziyan. Ich cieľom je priniesť najnovšie funkcie Androidu na hardvér, ktorý už dávno nie je podporovaný. Práve Galaxy Nexus je posledným zariadením na zozname. ROM sa nachádza na populárnom fóre XDA a je označená statusom ,,Stabilná“. No v príspevku sú spomenuté viaceré chyby, s ktorými sa systém potýka. Jedná sa napríklad o problémy s GPS alebo mobilnými dátami.

LG Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Problémy môžu nastať aj pri pripájaní sa na 5 GHz WiFi siete. Chybička sa našla aj v muultitaskingu, ktorý zle vykresluje okná aplikácií. Nie je to však nič, čo by vážne ovplyvňovalo používanie. Okrem toho všetky dôležité funkcie idú takmer dokonale. Ak si chcete systém nainštalovať, budete potrebovať, samozrejme, rootnutý Galaxy Nexus a tiež trochu času. Smartfón z roku 2011, ktorý je zároveň aj legendou si nepochybne zaslúži takúto významnú aktualizáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP