Gadgety z Číny #82

banner-mi-notebook-air-12Gadgety z Číny dnes prinesú už svoj 82. diel. Znie to neuveriteľne, koľko týždňov vám už prinášame päticu parádnych gadgetov a iných šikovných zariadení z Číny. Nesmierne si ceníme vašu podporu, ktorá nám dodáva potrebné nadšenie na vytváranie ďalších a ďalších častí. 

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Xiaomi Roidmi 2S

Cena: 15 €

Rôznorodosť gadgetov od Xiaomi je vskutku výnimočná. Do kategórie dokonalých patrí aj Roidmi 2S. Navonok vyzerá ako klasická nabíjačka (podporuje aj rýchle nabíjanie) do auta s dvomi USB portami, no to ani zďaleka nie je všetko. Zariadenie skrýva vo vnútri aj Bluetooth modul, ktorý slúži na pripojenie smartfónu a umožňujeme handsfree telefonovanie. Ďalšou vlastnosťou je prepojenie s audio sústavou vášho auta na automatické prehrávanie hovorov či hudby. Úplnou čerešničkou na torte je aplikácia, pomocou ktorej hravo nastavíte všetky potrebné atribúty.

Kúpiť v GearBest.com
   Kupón REYESROIDMI2S

Xiaomi Mi Powerbank 2

Cena: 23 €

To, že powerbanky od Xiaomi sa tešia veľkej obľube u miliónov používateľov na celom svete snáď ani netreba ešte raz pripomenúť. Pri nedávnom predstavení novej Mi Powerbank 2 sa teda opäť množstvo z nich rozhodlo pre kúpu. Nová generácia prináša mierne inovovaný dizajn, pričom kapacita zostala na nadpriemerných 10 000 mAh. Po novom je v podpore však rýchlonabíjanie ako pre napájané zariadenia, tak aj pre samotnú powerbanku, a to s maximálnym výkonom 18 W. Žiaľ, menším negatívom je použitie staršieho microUSB konektora.

xiaomi-mi-power-22

Kúpiť v iBuygou.com

Kľúčenka s Bluetooth a GPS lokalizáciou

Cena: 12,02 €

Určite sa vám aspoň raz stalo, že ste niekde nechali peňaženku alebo kľúče od domu. Po strate spravidla prichádzajú bezcenné noci, kedy len premýšľate nad tým, kde môžu byť. Tým pravým riešením je tretí gadget v podobe kľúčenky, ktorá v sebe integruje Bluetooth a GPS lokalizáciu. Ak si ju teda pripevníte k zvyšku vašich kľúčov, v prípade neželanej straty sa automaticky spustí hlasný zvuk cez reproduktor pripojeného smartfónu. Lokalizácia sa hodí aj vtedy, keď toto zariadenie chcete venovať vašim malým ratolestiam alebo starším penzistom, ktorí budú vždy pod drobnohľadom.

Kúpiť v Banggood.com

Elegantný držiak slúchadiel

Cena: 4,17 €

Opäť tu máme gadget, ktorý zveľadí akýkoľvek pracovný stôl na nepoznanie. Jedná sa o elegantný držiak slúchadiel vo viacerých farebných prevedeniach.

Kúpiť v Banggood.com

Najnovší Xiaomi VR Headset

Cena: 44,58 €

Pri obroskom predstavovaní smartfónov Mi Note 2 a revolučného Mi MIX prišiel rad aj na nový headset virtuálnej reality Mi VR. Ten podstatne vylepšuje aktuálne Mi VR Play, ktoré skôr vychádzajú z konceptu Google Cardboard. Medzi najväčšie inovácie patrí hlavne vstavaný pohybový senzor, ktorý zabezpečí až 16-násobne väčšiu citlivosť pohybu, čiže každý pohyb hlavou bude oveľa rýchlejší a presnejší. Dostupný je aj 9-osí ovládač pohybu a Xiaomi taktiež predstavilo obchod MIUI VR. Veľmi nás však mrzí obmedzenie len na najnovšie smartfóny výrobcu – na Mi Note 2, Mi5S, Mi5S Plus a Mi5.

xiaomi-vr-2

Kúpiť v iBuygou.com

O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]