Séria simulátorov Euro Truck patrí do špecifického segmentu videohier. Na jednej strane k sebe láka nanajvýš sezónnych hráčov a na druhej technických fanatikov, ktorí na dlhí turnusy za palubovkou virtuálneho kamiónu nedajú dopustiť.

Obe skupiny určite poteší nové rozšírenie pre Euro Truck Simulator 2, ktoré už tradične rozšíri hernú mapu. Digitálni vodiči kamiónov sa v minulosti pozreli okrem iného aj na Pobaltie či do Talianska, pričom ich už v apríli čaká rozšírenie s oblasťou Portugalska a Španielska.

Oficiálny článok na Steame ale upozorňuje, že hneď po týchto krajinách nás autori zavedú do Ruska. Vývojári tak po rokoch konečne vyhovejú nezanedbateľnej hráčskej komunite východného bloku, keďže Euro Truck Simulator sa v minulosti sústredil prevažne na západnú časť Európy.

Vzhľadom na geografickú rozľahlosť krajiny celé Rusko schodné pochopiteľne nebude. Centrom rozšírenia bude teda Moskva, jej okolie a horná oblasť rieky Volga až po okolie jej prítoku Oka.

Autori s ohlásením rozšírenia zverejnili aj niekoľko „work in progress“ záberov. Tie poukazujú už na tradične kvalitatívny rukopis štúdia, kedy sa o vierohodnosť tamojších reálií tentokrát postarajú aj hneď viacerí kolegovia priamo z Ruska.

Práce sa plnohodnotne k Heart of Russia presunú až v apríli

Fanúšikovia sa však na ruské DLC ešte veľmi tešiť nemusia, keďže jeho vývoj je zatiaľ len vo veľmi skorom štádiu. Ako naznačujeme vyššie, vývoj stopercentne začne až po vydaní Iberie v apríli, pričom vzhľadom na rozľahlosť by sme Heart of Russia neočakávali skôr ako koncom tohto, respektíve začiatkom budúceho roka.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 najpamätnejších cheatov v hrách GTA. Koľké z nich poznáš z hlavy?

SCS Software sú ale známi dodaním nesmierne detailného zážitku a autentickosťou v medziach technológie, čo sa v nemalej miere podpisuje na dĺžke výrobného cyklu. Veríme ale, že štúdio nepostrehnú komplikácie a Heart of Russia na našich obrazovkách pristane v autormi naplánovanom čase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom