Elektrické skútre sú skvelým dopravným prostriedkom najmä v zaľudnených veľkomestách, kde je doprava skutočne kritická. Možno to tak na Slovensku nepociťujeme, no v zahraničí sú autá len sporadicky využívané pri rýchlych cestách niekam do mesta na kávu či menšie nákupy. 

Na scénu tak čoraz viac nastupujú elektrické skútre. Vďaka nim si totiž nemusíš príliš lámať hlavu nad parkovaním a navyše pomáhaš životnému prostrediu. Samé pozitíva, ktoré sa snaží pretaviť do výsledného produktu aj čínska spoločnosť NIU. Z radov tohto výrobcu tak teraz vzišli nové elektrické skútre, ktoré budeš chcieť mať doma aj ty. Celkovo sú dostupné tri modely, ktorých odlišuje maximálny dojazd. Základný variant Lite dokáže na jedno nabitie prejsť 40 km.

zdroj fotografie: NIU

Stredný s označením Civic potom 45 a najvýkonnejšia verzia Sport až 60 km. Rám je vyrobený z kvalitnej ocele, môžeš si vybrať z niekoľkých farebných prevedení a aby toho nebolo málo, pre zaistenie maximálnej bezpečnosti máš k dispozícii plnohodnotné LED svetlá vpredu aj vzadu. Samotná batéria zabudovaná v konštrukcii váži 6,5 kg a maximálna nosnosť skútra je situovaná na 160 kg. Kapacity batérií je potom nasledovaná (od najnižšej po najvyššiu verziu) – 10, 12  a 16 Ah. Doba nabíjania je v rozmedzí 5 až 6 hodín. Systém rekuperácie EBS zas posiela energiu z brzdenia späť do batérií a zaisťuje tak skutočne efektívne hospodárenie.

zdroj fotografie: NIU

Nesmierne praktickou funkciou je však aj bezkľúčové štartovanie. Akonáhle si teda od skútra vzdialený na menej ako 50 metrov, môžeš ho uviesť do pohotovostného režimu, aby bol pripravený na jazdu. Maximálna rýchlosť činí 30 km/h v prípade Lite verzie, respektíve najvyšší variant dokáže ísť maximálnou rýchlosťou až 38 km/h. Skrz aplikáciu pre smartfóny si potom vieš dokonca prezrieť aj dôležité vlastnosti skútra a zabudované GPS zas určí jeho polohu s presnosťou až do pol metra.

zdroj fotografie: NIU

Tieto novinky sú tak horúcimi kandidátmi na kúpu a záujemcovia v Číne ich môžu mať už od 409 €, teda za cenu, ktorou sa bežne prezentujú skôr smartfóny a nie takéto dopravné prostriedky. Cena potom ďalej pokračuje na čiastke 478 € za stredný variant a končí pri 532 € za najvýkonnejšiu verziu. Ako si na tom ty? Išiel by si do niečoho takéhoto napríklad v Bratislave? Daj nám vedieť v komentároch.

zdroj fotografie: NIU

zdroj fotografie: NIU

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP