Svet smartfónov je skutočne bohatý na tie najrôznejšie modely. Na svoje si prídu najnáročnejší používatelia, ale aj tí skromnejší, ktorým postačí kvalitný model so slušnou výbavou a nízkou cenovkou. Doogee BL5000 je presne tým modelom, ktorý mnohí očakávajú a prináša prémiový dizajn s poriadne veľkou batériou za perfektnú cenu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínski výrobcovia smartfónov sa dokážu vynájsť skutočne v každej situácii a zákazníkom tak čoraz častejšie prinášajú skvelé modely za neuveriteľne nízke ceny. Podobným spôsobom sa do výroby pustila aj spoločnosť Doogee so svojím modelom BL5000. Jeho hlavnou doménou je krásne, priam luxusne vyzerajúce spracovanie. Konštrukcia oplýva zahnutými okrajmi ako na zadnej, tak aj na prednej stene a vďaka tomu dokonale sadne do ruky používateľa. Lesklé prevedenie so sklom vzadu dokonca môže niekomu pripomínať nové Xiaomi Mi6, no predná stena bola zasa zrejme inšpirovaná Samsungom Galaxy S7. Vo výsledku však kombinácia všetkých prvkov vyústila v prémiový dizajn, ktorý v sebe skrýva veľký potenciál.

zdroj fotografie: Doogee

Batéria ho pri živote udrží skutočne dlho

Najväčším lákadlom pre zákazníkov vyžadujúcich dlhú výdrž na jedno nabitie je veľká batéria. Výrobca k nej samozrejme pribalil aj technológiu rýchleho nabíjania. Na úplné nabitie 5050 mAh akumulátora by sa majiteľ poriadne načakal, no s touto vymoženosťou sa energia doplní na 100 % už za 2,5 hodiny. Z kapacity batérie si istý kúsok ukrojí aj skvelý 5,5″ FullHD displej s vysokým jasom až 650 nitov. Pred poškodením ho chráni odolné sklo Gorilla Glass 5. generácie. Pod ním nájdeme domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Ten zabezpečí rýchly prístup do systému Android 7.0 Nougat s nadstavbou Doogee UI 1.0 už za 0,19 sekundy vďaka technológii DTouch 2.0, ktorá v sebe skrýva ešte viac možností.

zdroj fotografie: Doogee

Doogee BL5000 ale nezaostáva ani po fotografickej stránke. Na prednej strane kvalitné selfie snímky prináša 8 MPx fotoaparát so širokým 88° záberom. Zadná časť zariadenia v skle nesie duálny fotoaparát, ktorý disponuje nielen 2-násobným bezstratovým optickým zoomom, ale tiež 8-násobným digitálnym priblížením.

zdroj fotografie: Doogee

Fotografie sú zachytávané v 13 MPx rozlíšení, ktoré do vienka dostali oba snímače a využiť ho dokážu aj pri vytváraní bokeh efektu. Medzi dvojicou fotoaparátov sa nachádza už len prisvetľovacia LED dióda pre ešte lepšie nočné zábery. Všetky výpočty má na starosť 8-jadrový procesor MediaTek MT6750T, s ktorým spolupracuje slušná 4 GB operačná pamäť RAM. Nechýba však ani interné úložisko s kapacitou 64 GB, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD karty.

Predpredaj za výbornú cenu

zdroj fotografie: Doogee

Predobjednať Doogee BL5000 za 120 €
4 GB RAM/64 GB ROM

Úplným vrcholom je tiež skvelá výbava konektivity, ktorá prináša okrem základným technológií aj plnú podporu LTE sietí vrátane pásma B20, teda 800 MHz. Stačí si už priať len skvelú cenu. A práve aj túto požiadavku výrobca pri novom Doogee BL5000 splnil, keď naň nalepil sumu 120 €. Za ňu zákazník získa prémiovo vyzerajúci smartfón, ktorý oplýva mnohými pozitívami. Spomedzi nich vyniká najmä poriadne veľká batéria, veľké úložisko a RAM-ka, pričom nároky používateľom spĺňa aj konektivita. Model BL5000 je s týmito všetkými vlastnosťami teraz dostupný v predpredaji za spomínanú cenu, no pri doručení treba rátať s možným poplatkom DPH vo výške 20 %.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
69%
Chcem to
13%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
6%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]