Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nebol by deň, kedy naše oči neprekrížilo modré svetlo. Sme ním doslovne obkľúčení, od obrazoviek smartfónov až po LED osvetlenie. Tento neviditeľný spoločník ovplyvňuje náš život viac, než si uvedomujeme. Redakcia FonTech.sk sa preto spojila s odborníčkou Zuzanou Juránekovou z Ipčka a pýtali sme sa, ako sa správať k svojmu telu a ktorá skupina ľudí je zraniteľná najviac.

Spoločne sme preskúmali základy tejto zatiaľ podceňovanej témy, pozreli sme sa na zdravie, ako modré svetlo ovplyvňuje naše denné cykly a aké preventívne opatrenia môžeme prijať, aby sme minimalizovali jeho negatívne dopady. V ohrození totiž nie je len najmladšia generácia, ale aj dospelí ľudia, ktorí si ním ničia kvalitu života.

Jednou z obáv je jeho potenciálny vplyv na kognitívne funkcie, čo sa niekedy označuje ako “digitálna demencia”. Tento termín sa používa na opis stavu, keď dlhodobé vystavenie sa digitálnym obrazovkám a modrému svetlu môže mať negatívny dopad na pamäť, koncentráciu a dokonca aj na schopnosť učiť sa. Negatívnych účinkoch je však oveľa viac a a utiecť im sa môže pre niekoho zdať nemožné.

Spoločnosť sa stala otrokom modrého svetla
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú