Intel ako jeden z najväčších hráčov vo výrobe procesorov mnohokrát dokázal zmysluplne využiť svoje dominantné postavenie. Jeho posledné rozhodnutie ale môže pobúriť mnohých zákazníkov a hráčov, ktorí si onedlho chceli svoj desktopový počítač vylepšiť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Mnohých fanúšikov nových technológií iste potešili správy o príchode novej série procesorov z dielne Intelu, ktoré majú priniesť ešte lepší výkon ako posledná Kaby Lake. Tieto radostné informácie ale čoskoro nahradilo rýchlo sa šíriace rozhodnutie spoločnosti.

Intel Core Coffee Lake si s päticou LGA 1151 rozumieť nebude

Nová 8. séria procesorov Intel Core bude modernejšia. Majitelia ich už ale nezapoja do matičných dosiek s päticou LGA 1151. Budú totiž kompatibilné iba so základnými doskami série „300“ a tie naopak nebudú môcť byť osadené procesormi Intel Core 6. a 7. série. S týmito informáciami vyrukoval na verejnosť partner Intelu, spoločnosť ASRock.

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Dokáže tento rok Intel konkurovať AMD? Pri tejto cene a výkone 16-jadrového Ryzenu to bude mať extrémne ťažké

V praxi to znamená, že všetci majitelia počítačov s matičnými doskami série „100“ a „200“ si procesory Coffee Lake neužijú. So stále novšími technológiami prinášajú tieto čipy viac jadier a vyššie pracovné frekvencie. Ten, kto by si chcel tento nový kus kremíka kúpiť, musí do svojho nákupného košíka vložiť aj novú základnú dosku, ktorá je výhradne určená iba pre najnovšiu líniu. Toto rozhodnutie spoločnosti môžu mnohí odcudzovať. Čipy Coffee Lake sa totiž od svojich predchodcov s kódovým označením Kaby a Sky Lake v oblasti architektúry príliš nelíšia.

zdroj fotografie: Intel

Intel Core 6. a 7. série dokonale vyhovovali mnohým, ktorí si chceli vylepšiť svoju hraciu zostavu. Pritom vôbec nemuseli siahnuť po novej základnej doske. To už ale neplatí pri 8. sérii, ktorá má byť konkurentom pre Ryzen 5 od AMD. Ten prináša 6 výkonných jadier a 12 vlákien, no podarí sa mu tromfnúť Intel? V každom prípade fanúšikovia rozhodnutím výrobcu nie sú príliš nadšení. Siahol by si po novej matičnej doske kvôli procesoru série Intel Core Coffee Lake alebo by si dal prednosť niektorému z jeho predchodcov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
75%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]