Včera sme informovali o novej reklame Intelu, ktorému sa na svoju stranu podarilo dostať dlhoročného maskota Apple, Justina Longa. Intel neostáva M1 čipom nič dlžný, keďže popritom spustil aj webovú stránku vyzdvihujúcu novú generáciu Intel procesorov nad dedikovanými čipmi MacBookov.

Ako informuje MacRumours, stránka spochybňuje M1 procesory hneď v niekoľkých smeroch. Najdôležitejšou časťou kampane je priame porovnanie dvojice táborov, kde Intel uvádza až šesť výhod počítačov nad M1 Macmi.

Intel (opäť) vybral oblasti, v ktorých Apple nemá šancu zvíťaziť

Počítače sú podľa Intelu lepšie v tom, že ponúkajú viacero variantov dizajnu, čím nie sú odkázané na dodatočné periférie a príslušenstvo. Tu Intel s veľkou pravdepodobnosťou naráža na exkluzívnosť USB-C konektorov a potrebu neustáleho využívania adaptérov.

Zároveň trh s laptopmi ponúka plnohodnotné dotykové displeje, zatiaľ čo MacBooky len Touch Bar, ktorý podľa nedávnych klebiet aj tak s blízkou generáciou MacBookov spoločnosť opustí. Príkladom na stránke je Asus ZenBook Pro Duo (naša recenzia tu), osadený dokonca dvomi dotykovými panelmi. V kampani nechýba ani zmienka o nekončenej rade 2-in-1 zariadení.

Intel

Ďalším plusom je podpora viacerých 4K displejov, pričom Apple podporuje výstup len do jediného externého monitora v takomto rozlíšení. Podobne to je na poli externých periférií, kde zatiaľ čo PC segment ponúka takmer neobmedzené možnosti, ponuka na strane Apple je značne limitovaná a v mnohých prípadoch sústredná len na vlastný ekosystém.

V neposlednom rade, Intel vyzdvihuje absenciu hier a profesionálne orientovaných aplikácií. Ako už vieme z histórie, Apple zariadenia neboli nikdy na hranie a pravdepodobne tomu tak ani v budúcnosti nebude. Nie je to jednoducho smer, akým sa Apple chce uberať.

Otázna je aj podpora kreatívnych aplikácií. Ako vieme, takmer všetky nástroje, ktoré kedy boli podporované na starých Macoch s Intel procesormi sú skrz emuláciu spustiteľné aj na M1 procesoroch.

Veľké značky súčasne usilovne pracujú na tom, aby ich aplikácie boli skôr či neskôr optimalizované aj pre novú ARM architektúru, vďaka čomu získavajú značný výkonnostný náskok.

Nejde ale o prvé takéto bezočivé podpichovanie od Intelu. V minulosti sme písali aj o špeciálnych benchmarkoch. V tých je M1 čip postavený mimo realitu hneď na niekoľkých frontoch, čo vyvolalo vlnu kontroverzie, keďže drvivá väčšina testov zohľadňovala oblasti, v ktorých M1 procesor nemal šancu poraziť konkurenciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom