banner-asus-zenfone-3-deluxe
Časy, keď slovné spojenie dostupný smartfón predstavovalo synonymum pre zariadenie bez štipky výkonu, s neodladeným operačným systémom, škaredým dizajnom, ale aj otrasnou kvalitou nasnímaných fotografií sú našťastie definitívne za nami. Dnes už aj tie najlacnejšie zariadenia, teda aspoň tie od čínskych výrobcov, ponúkajú používateľovi dostatočnú dávku komfortu. Azda najlepším príkladom je smartfón Cubot Manito, ktorý doslova rúca bariéry.

Výrobcovia z našej obľúbenej ázijskej krajiny nám opäť dokazujú svoju silu. Prístroje, ktoré svoj pôvod našli priamo v Číne posúvajú hranice a ich dominanciu v pomere cena / výkon podporuje aj fakt, že veľkú väčšinu rebríčka najvýkonnejších smartfónov sveta si dokázali podmaniť práve čínske spoločnosti. Dnes však už nie sú zaujímavé len tie zariadenia, ktoré svojim výkonom prekračujú už často nezmyselné a nepotrebné hodnoty, ale i smartfóny, ktoré síce toho výkonu ponúkajú o čosi menej, no ich cena je priam neuveriteľná. Spoločnosť Cubot je známa hlavne produkciou takýchto prístrojov. Zo zaužívaných tradícií výrobcu nevybočuje ani Cubot Manito, ktorý ohuruje v nejednom aspekte.

manito-p

Kúpiť Cubot Manito za 81 €

Azda najčastejšie používaný prvok smartfónov, displej, dostal uhlopriečku 5-palcov, na ktorých sa rozprestiera klasické HD rozlíšenie. Skvelé podanie farieb ako aj prvotriedne pozorovacie uhly sú zaručené vďaka IPS technológii. Celá predná strana je krytá odolným sklom s 2.5D zaoblením, ktoré má za úlohu chrániť spomínaný zobrazovač pred poškodením. Priestor pod ním vyplnila trojica senzorových tlačidiel a priestor nad ním zaberá hovorový reproduktor spolu s prednou selfie kamerou. Tá dostala síce o niečo slabšie rozlíšenie 1,3 MPx, no vďaka softvérovej interpolácii disponujú výsledné snímky 5 MPx rozlíšením. Rovnaký jav nastáva aj pri fotografiách z hlavného snímača umiestneného na zadnej strane, kde zábery z 8 MPx fotoaparátu s výpomocou softvéru ponúkajú rozlíšenie 13 MPx.

cubot-manito-2

 

Zadná strana smartfónu ponúka mierne prekvapenie, ktorým je snímateľný zadný kryt. Ten je vyrobený z kvalitného plastu a chráni všetky vnútornosti prístroja. Menovite tak ide o procesor MediaTek MT6737 so 4 jadrami, 16 GB internú pamäť, ale aj poriadne slušnú hodnotu RAM pamäte, ktorá sa vyšplhala na 3 GB. Aby toho nebolo málo, zadný kryt rovnako ukrýva 3 sloty, z ktorých dve dokážu poňať SIM karty s plnou podporou slovenských LTE sietí a jeden zasa microSD kartu do ohromnej veľkosti 256 GB. Poteší aj postačujúca kapacita batérie, ktorá sa vyšplhala na 2350 mAh a takmer čistá verzia systému Android 6.0 Marshmallow. Teraz však zbystrite pozornosť, pretože smartfón s týmito parametrami, Cubot Manito, stojí v našom partnerskom e-shope Gearbest.com fantastických 81 €. Aj s pripočítaním povinných poplatkov sa jedná o skutočne lákavú ponuku, čo0 myslíte?

cubot-manito-1

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom