banner-mi5-pro

Najpopulárnejší mobilný benchmark na svete práve vydal zoznam 10 najvýkonnejších zariadení za mesiac máj. Na čele tohto rebríčka stojí niekoľko čínskych zariadení, ktoré disponujú 6 GB RAM pamäťou. V mesiaci máj sa preukázala nesmierna dominancia smartfónov z Číny, keď dokázali obsadiť až 6 miest z 10.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Top trojka pozostáva zo smartfónov Vivo Xplay 5, LeEco Max 2 a ZUK Z2 Pro. Všetky tri zariadenia majú rovnakú konfiguráciu v podaní procesora Snapdragon 820, ktorý dopĺňa 6 GB operačnej pamäte RAM. Zaujímavé je, že procesor od spoločnosti Qualcomm sa nachádza aj v zariadeniach, ktoré sú umiestnené na 4. a 5. pozícii. Tie však majú menšiu operačnú pamäť, konkrétne 4 GB a sú to zariadenia Xiaomi Mi5, ktorému dýcha na krk kórejská spoločnosť Samsung so svojim smartfónom Samsung Galaxy S7 Edge. AnTuTu nám taktiež ukazuje rozdiel, aký dokáže vytvoriť 2 GB RAM navyše. Tento rozdiel činí presne 1,6 % v prospech prístrojov s vyššou pamäťou RAM, no viac menej je tento rozdiel nepodstatný a zanedbateľný. Na druhú stranu však zariadenia s vyššou  RAM-kou dokážu spustiť viacero aplikácií bez neželaných ukončení.

AnTuTu máj

Je nutné poznamenať, že napriek veľkému množstvu benchmarkových aplikácii, neexistuje žiadny štandard na zistenie výkonu zariadení. Nedá nám nespomenúť minuloročnú kauzu umelého navyšovania skóre v týchto aplikáciách, do ktorej bolo zapletených viacero svetových spoločností. Treba mať na pamäti, že AnTuTu berie pri hodnotení do úvahy viacero aspektov ako je výkon procesora spolu s výkonom grafického čipu, čo sú väčšinou dôležitejšie parametre pri hrubom výkone ako veľkosť RAM pamäte. Ďalšie prekvapenie v rebríčku nastane pri pohľade na smartfóny od spoločnosti Apple. iPhone SE získalo nižšie skóre ako jeho väčší brat iPhone 6S. Vzhľadom na použitý hardvér a menší rozmer displeja spolu s nižším rozlíšením sa očakával presne opačný výsledok. Rebríček zariadení za máj nám ukazuje presne to, čo už všetci dávno tušia, no boja sa to vysloviť nahlas. Fóny z Číny jednoznačne ovládli mobilný trh a bude zaujímavé sledovať ako sa s tým pokúsi vyrovnať konkurencia.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP