Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak si myslíš, že Silicon Valley v Kalifornii je svetovou kolískou najpoprednejších technologických spoločností, možno si tak trochu na omyle. Áno, v Silicon Valley stále sídlia popredné spoločnosti, no v Číne pred istým časom vyrástlo mesto, ktoré môže slávnemu Silicon Valley už teraz konkurovať.

Shenzhen, kedysi malá rybárka dedinka, dnes mesto plné špičkových inovatívnych spoločností, ktoré je len na krok vzdialené od Hong Kongu. Do tohto mesta prichádza čoraz viac technologických gigantov z celého sveta. Experti odhadujú, že do 15 rokov sa Čína môže svojou technologickou úrovňou úplne vyrovnať Amerike. A ktoré odvetvia ženú túto ľudnatú krajinu takto raketovo vpred?

Xiaomi ako technologický ťahúň

Značka, ktorú už pozná každý človek, ktorý sa aspoň trocha zaujíma o technológie. Spoločnosť Xiaomi si svoje bohatstvo a raketový rast zabezpečila predovšetkým výrobou smartfónov. Neskôr sa k nim pridali notebooky a rózna iná spotrebná elektronika v podobe lacných gadgetov alebo skutočne inovatívnych zariadení, či už do smart domácností, alebo na cesty.

Už minulý rok sa spoločnosť zaradila medzi TOP 5 najväčších výrobcov smartfónov na svete vzhľadom na podiel na trhu. No tým najvyššie postaveným ľuďom v Xiaomi tieto úspechy nestačia, a preto hľadajú alternatívne spôsoby, ako zvýšiť svoje výnosy.

Šifrovanie dát má byť ďalšou érou internetu

Presne to si myslí spoločnosť DCM Ventures, ktorá investovala nemalé peniaze do aplikácie Blockfolio. Táto aplikácia slúži na obchodovanie a správu kryptomien. Používateľom má priniesť lepší obraz o samotných kryptomenách. Rovnako má zlepšiť bezpečnosť a manipuláciu s nimi. Človek, ktorý stojí za Blockfolio, sa volá Edward Machado. Bývalý hráč pokru a fanúšik kryptomien. Aplikácia sa teda v relatívne krátkom čase stala svetovou špičkou pre prácu s kryptomenami.

Zobraziť celú galériu (0)
CryptoCurrency News/ Twitter

Nezabúda sa ani na umelú inteligenciu

Polovica minuloročných celosvetových investícií na vývoj umelej inteligencie bola vynaložená práve v Číne na začínajúce projekty a činila hodnotu 12.5 miliardy dolárov. Veľa domácich projektov sa zaoberalo takzvaným „počítačovým videním“. Počítačové videnie je výraz, ktorým sa snažia ľudia naučiť stroje rozpoznávať obrázky a videá presne tak, ako to robíme my. Počítačové videnie je ale úzko spojené so samotnou umelou inteligenciou.

Veľkým úspechom čínskej umelej inteligencie je aj výhra pokrového turnaja proti reálnym hráčom. Umelá inteligencia s názvom Lengpudashi vyhrala 5-dňový turnaj s prizepoolom 290 000 dolárov. Nie je to prvýkrát, čo AI porazilo človeka v nejakej logickej hre, často však ide o šachy. Poker je o to zložitejší, keďže ľudský hráč v ňom dokáže bluffovať a nespolieha sa teda len na pravdepodobnosť výhry so svojími kartami.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú