Pokiaľ patríš do hráčskej komunity, o niektorom z battle royale titulov si už určite počul. Na scénu teraz prichádza úplne nový konkurent, ktorý však nie je na trhu strielačiek žiadnym nováčikom. Nie je ním nik iný než známe štúdio Activision a jeho Call of Duty: Warzone.

Battle royale s množstvom noviniek

Štúdio Activision má za sebou hneď niekoľko populárnych hier, avšak najznámenšou z nich je pravdepodobne séria Call of Duty. Dnes sa pozrieme na jeho najnovší počin, ktorým sa pridáva k už ostrieľaným konkurentom na trhu batte royale ako je Fortnite, PUBG či Apex Legends. Call of Duty: Warzone je battle royale založené na minuloročnom Modern Warfare, avšak do obľúbeného módu prináša aj niekoľko vlastných nápadov.

Zobraziť celú galériu (11)
Oliver Sedláček / FonTech

Po prvotnom spustení hry ťa čaká krátky tréning, kde sa naučíš základné herné mechaniky, a potom ťa Warzone vrhne rovno do hlavného menu s lobby. Tam toho na začiatku veľmi veľa nenájdeš, preto ti odporúčame sa ihneď pustiť do boja.

Na výber je z dvoch hlavných herných módov, prvým je klasické Battle Royale, kde môže byť naraz až 150 hráčov, pričom na obrovskú mapu sa dostaneš, buď v tíme po troch, alebo osamote, podľa toho, aký typ hry si zvolíš.

Pokiaľ si už niektorú z battle royale hier vyskúšal, ostatné už dôverne poznáš. Nepriateľom je okrem ostatných hráčov aj neustále sa zmenšujúci kruh, ktorý ťa postupne tlačí na čo najmenšie územie. Každý začína s jednoduchou pištoľou, a behaním po mape či otváraním rozhádzaných debien sa pokúšaš vybaviť čo najlepším arzenálom zbraní, ktoré majú rôznu úroveň vzácnosti, výbušnín alebo špeciálnych vylepšení.

Systém peňazí a úloh ťa nenechá vydýchnuť

COD: Warzone však obsahuje aj niekoľko zaujímavých noviniek. Počas hry môžeš napríklad plniť získané úlohy, ktoré okrem vyznačenia územia na ktorom sa nachádza nepriateľ môžu znamenať aj zbieranie debien po mape.

Za ich úspešné splnenie získavaš peniaze, ktoré sú mimochodom dostupné aj voľne po mape, a dokážu ti do zápasu priniesť niekoľko skvelých výhod. Okrem nákupu brnenia v obchodoch a možnosti oživenia mŕtvych spoluhráčov ti počas hry padajú aj špeciálne debny s výzbrojou, v ktorých si môžeš zakúpiť tebou vytvorenú kompletnú výbavu vrátane zbraní, vylepšení a výbušnín.

Mimo klasických vozidiel ako sú džípy a menšie nákladiaky sú tiež po mape rozmiestnené aj helikoptéry, ktorými sa vieš dostať na niektoré tažko prístupné miesta.

Po smrti dostávaš druhú šancu

Warzone však prináša aj nový prístup k tomu, čo sa stane s hráčmi po smrti. Keď totiž prvýkrát počas zápasu zomrieš, dostávaš sa do jedného z Gulagov, kde dostaneš druhú šancu na návrat do hry v podobe 1v1 zápasu s iným „mŕtvym“ hráčom.

Všetko z herného sveta nájdeš –>TU<–

Pokiaľ v zápase zvíťazíš, vraciaš sa bez vybavenia späť do hry. Ak však v Gulagu zomrieš alebo ťa po oživení zabijú na mape, jediným spôsobom, ako sa opäť vrátiť je oživenie od spoluhráčov, ktoré medzi lacnejšie položky nepatrí.

Zobraziť celú galériu (11)
V Gulagu ťa čaká 1v1 zápas / Zdroj: Oliver Sedláček / Fontech

Druhým dostupným módom je takzvaný Plunder, kde sa 102 hráčov rozdelených do tímov po troch pokúša nazbierať práve spomínané peniaze. Víťazom je ten, kto ako prvý zarobí 1 milión dolárov alebo získa najviac peňazí za 30 minút. Zarábať môžeš prostredníctvom plnenia úloh, rabovania prostredia alebo získavaním od ostatných hráčov po tom, čo ich zabiješ.

Jediným spôsobom, ako udržať svoje nazbierané peniaze v bezpečí, je vložiť ich do špeciálneho balónu alebo čakať na privolaný vrtuľník. Ďalší rozdiel oproti Battle Royale je v tom, že po smrti ťa v Plunder čaká automatický respawn, a môžeš tak pokračovať v zbieraní peňazí aj naďalej.

Dôležitým prvkom sú aj hráčske levely postupne odomykajúce všetky dostupné zbrane a vybavenie, ktoré si potom môžeš zostaviť podľa vlastných predstáv a zakúpiť priamo v zápase prostredníctvom spomínaných debnách s výzbrojou.

Zobraziť celú galériu (11)
Oliver Sedláček / Fontech

Hra si tiež dáva pozor na to, aby si ku každej zbrani, ktorú počas zápasu používaš, dostal aj nejaké tie vylepšenia, a to už po niekoľkých úspešných zabitiach, čo sa bude páčiť najmä menej skúseným hráčom. To však môže prísť niektorým hráčom otravné, pretože vylepšenia zbraní tak nie je možné získať priamo v hre, ale je potrebné levelovať samotnú zbraň.

Prečítaj si tiež
PS4 exkluzivita, ktorá posúva svoj žáner na nový level. Nioh 2 je ohromná zábava

Ako to už pri battle royale hrách býva, dostupné je samozrejme aj množstvo skinov, ktoré je možné zakúpiť s hernými peniazmi alebo získavať levelovaním, k čomu výrazne napomôže aj kúpa Battle passu, ktorý sa pri free-to-play hrách stáva takmer povinnou súčasťou.

Dostupné úplne zadarmo

Čerešničkou na torte je to, že Warzone si môžeš zahrať úplne zadarmo, čo dodáva titulu na atraktivite a priláka obrovské množstvo hráčov. Hra je dostupná od 10.marca na PC, Xbox One a PS4, cez ktoré sme ho hrali aj my. Pokiaľ však pôvodnú hru Modern Warfare nevlastníš, priprav si pred jeho stiahnutím poriadne veľa miesta – zaberá viac než 90 GB.

V novom Call of Duty: Warzone si prídu na svoje naozaj všetci. Nie je to len klasické battle royale na nerozoznanie od PUBG či Apex Legends, ale prepracovaná hra s novými mechanikami, ktoré jej dodávajú nádych ozajstného Call of Duty. Hra stojí na pevných základoch Modern Warfare a v mnohom sa inšpiruje od svojich konkurentov, avšak prináša aj možnosti a mechaniky, ktorými sa od ostatných výrazne odlišuje.

Čítajte viac z kategórie: Hry

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP