banner-pro-6
Smartfóny vyrábané spoločnosťou Meizu sú známe svojím prepracovaným dizajnom, na ktorý je pri každom jednom zariadení kladený skutočne veľký dôraz. Po predstavení revolučného bezrámikového zariadenia od konkurenčnej spoločnosti Xiaomi bolo len otázkou času, kedy Meizu „dorovná karty“ a prinesie svojim priaznivcom podobné prekvapenie, aké zavládlo po predstavení phabletu Mi MIX.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hoci stále nie je jasné, či sa takéhoto zariadenia od Meizu dočkáme v dohľadnej dobe, tak treba uznať, že by to rozhodne nebolo na škodu. Spojenie takmer neexistujúcich rámikov a prvotriedneho dôrazu na detail by vnieslo do vôd bezrámikových smartfónov prvú konkurenciu, ktorá sa vždy priaznivo prejaví na cene samotných prístrojov. Konkurencia rovnako posúva výrobcov vpred, nakoľko sú nútení prinášať zaujímavejšie riešenia či inovácie, ktoré im tak pomôžu prekonať svojich súperov. Podobná zdravá súťaživosť panuje aj medzi týmito dvoma čínskymi spoločnosťami, čo dokazuje neustále predstavovanie nových a výkonnejších smartfónov.

meizu-bezel-less-phone

Najnovší koncept bezrámikového Meizu smartfónu

Napriek tomu, že Meizu len nedávno prekvapilo výkonným modelom Meizu Pro 6 Pus, tak v útrobách spoločnosti sa zrejme pripravujú na predstavenie niečoho omnoho zaujímavejšieho. Malo by ísť o práve bezrámikový smartfón, ktorý by mal zaujať lepším pomerom veľkosti zobrazovacieho panela k veľkosti samotného zariadenia, ako tomu bolo pri phablete Xiaomi Mi MIX. Konkrétne by mal displej tvoriť viac ako 91% celej prednej plochy, pričom by sa na ňu okrem iného malo dostať aj ikonické tlačidlo mTouch so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov.

meizu-pro-7-koncept-bezramikovy-fonnahlad

Predobjednať revolučný Xiaomi Mi MIX

Prekrásny dizajn umocňuje odolné sklo s 2.5D zaoblením hrán, ktoré ochráni aj prednú selfie kameru. Tá dostala rovnaké umiestnenie ako pri smartfóne Xiaomi Mi MIX. Špecifikácie tohto nesmierne zaujímavého a lákavého prístroja, bohužiaľ, známe nie sú. S veľkou pravdepodobnosťou sa však dočká tej najlepšej výbavy, aká je momentálne k dispozícii. Faktom však zostáva, že Meizu nemá úplne ideálne vzťahy so spoločnosťou Qualcomm, čo znamená, že novinku bude pravdepodobne poháňať procesor od MediaTeku alebo Samsungu. Na podrobnejšie informácie si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
7%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
  • marek7610

    Krajší by mohol byť. Mi Mix ma neoslovil. No čakám na Galaxy S8. Len či Samsung nepôjde smerom S8 apríl S8 Plus jún a v júny budem nasratý? Potom zabijú v septembri S8 s privlastkom, esťe neurčeným a na parádu. Meizu bude kúpa zo zvedavosti a následne na predaj. To 2.5D si môžu strčiť.

  • medko

    ak tam narvu nejaky exynos a nie MTKčko tak preco nie… a samozrejme cena nech nie je prestrelena od nich ako maju v poslednej dobe vybava < cena