banner-pro-6
Smartfóny vyrábané spoločnosťou Meizu sú známe svojím prepracovaným dizajnom, na ktorý je pri každom jednom zariadení kladený skutočne veľký dôraz. Po predstavení revolučného bezrámikového zariadenia od konkurenčnej spoločnosti Xiaomi bolo len otázkou času, kedy Meizu „dorovná karty“ a prinesie svojim priaznivcom podobné prekvapenie, aké zavládlo po predstavení phabletu Mi MIX.

Hoci stále nie je jasné, či sa takéhoto zariadenia od Meizu dočkáme v dohľadnej dobe, tak treba uznať, že by to rozhodne nebolo na škodu. Spojenie takmer neexistujúcich rámikov a prvotriedneho dôrazu na detail by vnieslo do vôd bezrámikových smartfónov prvú konkurenciu, ktorá sa vždy priaznivo prejaví na cene samotných prístrojov. Konkurencia rovnako posúva výrobcov vpred, nakoľko sú nútení prinášať zaujímavejšie riešenia či inovácie, ktoré im tak pomôžu prekonať svojich súperov. Podobná zdravá súťaživosť panuje aj medzi týmito dvoma čínskymi spoločnosťami, čo dokazuje neustále predstavovanie nových a výkonnejších smartfónov.

meizu-bezel-less-phone

Najnovší koncept bezrámikového Meizu smartfónu

Napriek tomu, že Meizu len nedávno prekvapilo výkonným modelom Meizu Pro 6 Pus, tak v útrobách spoločnosti sa zrejme pripravujú na predstavenie niečoho omnoho zaujímavejšieho. Malo by ísť o práve bezrámikový smartfón, ktorý by mal zaujať lepším pomerom veľkosti zobrazovacieho panela k veľkosti samotného zariadenia, ako tomu bolo pri phablete Xiaomi Mi MIX. Konkrétne by mal displej tvoriť viac ako 91% celej prednej plochy, pričom by sa na ňu okrem iného malo dostať aj ikonické tlačidlo mTouch so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov.

meizu-pro-7-koncept-bezramikovy-fonnahlad

Predobjednať revolučný Xiaomi Mi MIX

Prekrásny dizajn umocňuje odolné sklo s 2.5D zaoblením hrán, ktoré ochráni aj prednú selfie kameru. Tá dostala rovnaké umiestnenie ako pri smartfóne Xiaomi Mi MIX. Špecifikácie tohto nesmierne zaujímavého a lákavého prístroja, bohužiaľ, známe nie sú. S veľkou pravdepodobnosťou sa však dočká tej najlepšej výbavy, aká je momentálne k dispozícii. Faktom však zostáva, že Meizu nemá úplne ideálne vzťahy so spoločnosťou Qualcomm, čo znamená, že novinku bude pravdepodobne poháňať procesor od MediaTeku alebo Samsungu. Na podrobnejšie informácie si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú